Miten johdan itseäni?

free-työ ja headhunter

Miten johdan itseäni? 10.10.2006
Miten sietää free-työn epävarmuutta, torjutuksi tulemista, palautteen puuttumista?
Mistä apua markkinointiahdistukseen?
Miten suhtaudun vastoinkäymisiin?
Minustako menestyjä?

Johtamistutkija, johtoryhmien sparraaja Annika Vatanen vetää keskustelua Helsingin Pressiklubilla tiistaina 10. lokakuuta kello 15.00- 16.30.

Tilaisuus on ilmainen Suomen freelance-journalistien jäsenille. Ilmoittautumiset: [email protected].

Yhdistys tarjoaa kahvit ja sämpylät. Osallistumisen edellytys on webropol-kyselyyn vastaaminen osoitteessa: www.webropol.com/P.aspx?.

Vastaukset 23.9.2006 mennessä.

Kaikki vastaukset tervetulleita, myös ei-osallistujilta!

KTT, TM Annika Vatanen toimii Hunting Minds Oy:ssä johtamistutkijana ja Mind Hunterina. Annika Vatanen on erikoistunut työssään johtoryhmien ja oman mielen johtamisen tutkimiseen käytännössä hyödynnettävän tiedon hankkimiseksi.
Tällä hetkellä Annika Vatanen tutkii johtoryhmän menestystekijöitä ja johtoryhmän jäsenen oman mielen johtamisen vaikutuksia menestykseen ja mielenrauhaan. Hän myös soveltaa tutkimustietoaan käytännön johtoryhmien kehittämisprojekteissa sekä luennoimalla tutkimusaiheistaan. Annika Vatanen on toiminut tutkijana Suomessa (Hanken), Australiassa (Adelaide University), Hong Kongissa (City University of Hong Kong) ja Kiinassa (yritystutkimus Shanghaissa ja Pekingissä) erikoistuen johtamiseen, organisaatiokäyttäytymiseen, kulttuurien väliseen kohtaamiseen, kiinalaiseen johtamiseen ja persoonallisuuspsykologiaan. Väitöskirjassaan Hankenilla hän tarkasteli johtajien ja alaisten välisiä työsuhteita Kiinassa toimivissa länsimaisissa yrityksissä. Yrityksiä kiinnostaneiden tutkimustulosten ja kiinankielentuntemuksen ansiosta Annika on konsultoinut Kiinan markkinoille pyrkiviä yrityksiä. Taloustieteiden tutkintonsa hän suoritti Belgiassa (Université libre de Bruxelles).

2

708

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ammattilaiset???

      ".. Miten johdan itseäni? 10.10.2006
      Miten sietää free-työn epävarmuutta, torjutuksi tulemista, palautteen puuttumista?
      Mistä apua markkinointiahdistukseen?
      Miten suhtaudun vastoinkäymisiin?
      Minustako menestyjä? "

      Nop voi v-ttu mitä viestintää!
      HERÄTKÄÄ PÖLLÖT!

    • huippu....

      " KTT, TM Annika Vatanen toimii Hunting Minds Oy:ssä johtamistutkijana ja Mind Hunterina. Annika Vatanen on erikoistunut työssään johtoryhmien ja oman mielen johtamisen tutkimiseen käytännössä hyödynnettävän tiedon hankkimiseksi.
      Tällä hetkellä Annika Vatanen tutkii johtoryhmän menestystekijöitä ja johtoryhmän jäsenen oman mielen johtamisen vaikutuksia menestykseen ja mielenrauhaan. Hän myös soveltaa tutkimustietoaan käytännön johtoryhmien kehittämisprojekteissa sekä luennoimalla tutkimusaiheistaan. Annika Vatanen on toiminut tutkijana Suomessa (Hanken), Australiassa (Adelaide University), Hong Kongissa (City University of Hong Kong) ja Kiinassa (yritystutkimus Shanghaissa ja Pekingissä) erikoistuen johtamiseen, organisaatiokäyttäytymiseen, kulttuurien väliseen kohtaamiseen, kiinalaiseen johtamiseen ja persoonallisuuspsykologiaan. Väitöskirjassaan Hankenilla hän tarkasteli johtajien ja alaisten välisiä työsuhteita Kiinassa toimivissa länsimaisissa yrityksissä. Yrityksiä kiinnostaneiden tutkimustulosten ja kiinankielentuntemuksen ansiosta Annika on konsultoinut Kiinan markkinoille pyrkiviä yrityksiä. Taloustieteiden tutkintonsa hän suoritti Belgiassa (Université libre de Bruxelles). "

      KUKAHAN TUON LUKI??
      HAHAHHAHAHHAHHA HAHAHAHAHHA HAHHAH A

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2088
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1756
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      237
      766
    5. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      699
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      556
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      492
    Aihe