En tiedä näistä asioista hölkäsen pöläystä mutta tarvitaanko telkkua ollenkaan jos haluaa vain nauhottaa tikilähetyksiä?
tyhmäkyssä
aloittelija2
3320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tartte.
Vain digiboxin ja videon.
Mutta joku ruutu helpottaa kummasti vaikkapa
digiboxin virittelyä ja miksei niiden videoiden
katseluakin.
Kolmanneksi se vaatisi lakisääteisen TV:n katseluluvan.
Video nauhoituksineen alkaa olla historiaa ja sen vois korvata tallentamisella tietokoneelle,digiboxille ym.
tietokoneen näyttöruudulla voi korvata TV:n mutta kyllä silloin näyttöruutua vois nimittää myös televisioksi.
nauhoitus oli väärä sana, mulla on siis PC ja ajattelin vaa tallentaa tietyt ohjelmat DVD:lle ja kattoa PC:n monitorissa.
Mä kattelen vaa jotai 5 tuntia TVtä viikossa ja ne ohjelma-ajat on etukätee tiedossa, en näe oikee järkee hankkia telkkua ku oon tämmöne yksinäinen susi muutenki. Saa ny vaa nähä saanko ton tallennuksen toimimaan ilman että on tvtä apuna "opastmassa"