arpien paranemisesta

Mikä olisi hyvää arpien/viiltojen paranemiseen?
2358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvä yhdistelmä olisi varmaankin C, E-vitamiini ja sinkki. A-vitamiinista ja seleenistäkin voisi olla apua.

Sinkki kannattaa sitten ostaa pikolinaatti-muodossa parhaimman imeytyvyyden takaamiseksi.

Äänestä

karnosiini sinkkiä 30 mg vrk ja kaksi monivitamiini tablettia vrk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ii-taippi kirjoitti:

Mikä olisi hyvää arpien/viiltojen paranemiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu