Hei!
No, otsikossahan se lukee...kiitollisena otan kaiken tiedon vastaan.
Kokemukseni Eurokankaasta ovat kyllä muuten hyvät, elleivät erinomaiset, mutta kyllä niitten kankaitten hinnat on sitten suolaiset! Vai mitä mieltä olette?
Se on ainoa kangaskauppa, jonka tiedän/tunnen.
Kiitos!
T. Riesu
No, otsikossahan se lukee...kiitollisena otan kaiken tiedon vastaan.
Kokemukseni Eurokankaasta ovat kyllä muuten hyvät, elleivät erinomaiset, mutta kyllä niitten kankaitten hinnat on sitten suolaiset! Vai mitä mieltä olette?
Se on ainoa kangaskauppa, jonka tiedän/tunnen.
Kiitos!
T. Riesu
Vastaukset 11
Vanhimmat
oli ainakin ennen pieni, hyvä ja edullinen kangaskauppa rakennuksen kivijalkaan piilotettuna - piti oikein etsiä joka kerta, vaikka tiesi sen siellä olevan (rautakaiteen taakse ja sieltä alas). Nimeä en muista, mutta viistoon vastapäätä oli pari taiteilijatarvikekauppaa. Ei ole kaukana. Tule kertomaan, jos se vielä on paikallaan. :)
Mutta siellä oli lähinnä vain halpoja polyesterikankaita.
valikoimaa. Sääli. :(
Kiitos vinkistä! Lähden viikonloppuna löytöretkelle, jos vaikka löytyisi muutakin kuin tekokuitukankaita.
Mutta onko todella niin, ettei enää ole muita kuin kangashalleja tai stockmann?
Ennenvanhaan oli nappikauppoja - ainakin joka toisessa korttelissa!
Mä kerron sitten kuinka mun kävi! ;)
Hämeentiellä Matan Kangas. Siellä ihan hyvä valikoima. Mutta hinnat aikalailla samat ku eurokankaassa.
Käpylässä on kiva pikkuinen kangaskauppa, jossa valikoima ei ole suuren suuri (seinät kyllä täynnä), mutta eivät ole hinnatkaan. Ykkösen ratikan päätepysäkiltä on kauppaan parikymmentä askelta. On auki myös lauantaisin.
Kannattaa käydä Matan tekstiilissä Hämeentie 5:ssä. Voi kun on paljon kankaita! Ompelutarvikkeita löytyy myöskin runsaasti.
Matan tekstiili on Hämeentie 5:ssä Hakaniemessä ja valikoimissa on asuste-, sisustus- ja askartelukankaita sekä runsaasti ompelutarvikkeita
Arkadiankadulla on http://www.inkuri.fi/
ja näköjään on tullut myös vintage-kauppakin lisää.
Hei, Matan tekstiilissä Hakaniemessä on nyt loppuunmyynti ja kaikki tuotteet on vähintään ale -50 %. Kankaita sisustamiseen ja vaatteisiin sekä nappeja ja nauhoja vielä löytyy. Liike lopettaa toimintasa 27.3.2014. Kiiruhda ostoille.
koska kyseessä on HUONO uutinen. Harmi, että kauppa lopettaa.