Kertokaa ny mulle joku viisas, että missä on asetus, ettei jää kaikki entiset esim. hakusanat muistiin. Siis kun kirjoittaa johonki ekakirjaimen, niin lataa kaikki sillä kirjaimella alkavat sanat.
Aapuva
Tee1
5223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
firefox? jos se niin,työkalut >>asetukset >>tietosuoja ja sieltä tyhjentelemään ja poista yksityisyystietoja kohdassa voit laittaa ruksit niihin kohtiin jotka poistuu aina klikatessa kyseistä tekstiä
...varmaan palstan suosituin kysymys, olisiko ihan kamalan vaikeaa lukaista edellisiä postauksia? Asia on ainakin miljoonaan kertaan selitetty.
Sitten täällä vielä ihmetellään, miksi joky xyz avautuu teille.
-T
Kysyjien otsikot on usein vain "apuuva", "ei toimi"-typpisiä. Jos ei osaa käyttää hakua, aiheiden perusteella tuo löytäminen on vaikeaa. Ei tietysti sellaiselle, joka lukee kaikki viestit.
Sitä vaan, että ei se tältä palstalta edellisten viestien lukeminen ihan tosta vaan hoidu. Muuten ole n ihan samaa mieltä. Varmaan netistä löytyy ohjesivusto tuohon selaustietojen tallennuksen säätelyyn, Firefoxissa se hoituu yhdellä näppäinyhdistelmällä:
CTRL Shift Del
Helpottaa vielä, jos on asetellut ruksit valmiiksi haluamiinsa kohtiin.
>Avaa Internet Explorer
>Työkalut
>Internet-asetukset
>Sisältöön liittyvät asetukset
>Automaattinen täydennys,Ota ruksit pois, Web-osoitteet ja Lomakkeet kohtien edestä
>Tyhjennä lomakkeet
>Ok
No niin, kiitoksia