Moi!
Olen hankkimassa tätä Motorolan laihukaista ja olen lukenut lähes kaikki keskustelu palstat ym., mutta muutama asia mietityttää.
1. Saako kansinäyttöön oman taustakuvan vai onko sama kuin päänäytössä?
2. Kun läpän sulkee niin poistuuko valikoista ?(useimmissa Nokian läpissä ei poistu kun sulkee kannen)
3. Mitä kaikkea boxissa tulee mukana?
Nää jutut ei ole niin tärkeitä ostamisen kannalta, mutta olisi kiva tietää.
Kiitos etukäteen!
V3 kysymyksiä
2
900
Vastaukset
- k..
3G ON VIELÄ VAARALLISEMPAA KUIN AIEMMAT TEKNOLOGIAT, migreeniä saa jo pelkästä BlueToothistakin..
JA SYÖPÄ ON AIVAN KÄSIKÄDESSÄ KULKEVA HAITTA Kännykkä ja langattomien verkkojen säteilystä.
JOTEN SUOMALAISET HERÄTKÄÄ !!!!!
Mun ei tarvitse olla kuin noin vähä alle vartti paikalla,josta löytyy 3G-kännykkä ja saan inhottavaa pääkipua ohimoille ja päälaelle, sellaista polttavaa ja painostavaa...
Jotkut toiset kokevat sen ehkä hitaammin, vaan kokevat kuitenkin.
Ja kännykkäsäteily tuo myös uniongelmia. Eikä vain kännykkäsäteily, tämän voi ulottaa ihan langattomiin verkkoihin, langattomiin DECT-puhelimiin (ne lankaverkossa olevat langattomat puhelimet,joilla on tukiasema)
6000 kertaa alhaisemmalla säteilyteholla kuin 3G on sallittu Suomessa ja Ruotsissa, testattiin rottia.. ja niitten lisääntyneisyys väheni joka sukupolvella ja viidennessä lisääntyminen lakkasi kokonaan.
Joten kaikille äiteille vois tuon kertoa, mikäli toivovat lastenlapsia yms. :)
Lisäksi Espanjassa todettiin Garcia Quintana- nimisen koulun läheisyyteen sijoitettujen suurten usean radiomaston syöpää aiheuttava vaikutus, vaikka viranomaistahot kiistivätkin sen.
Erään koulun lähellä sijaitsevan rakennuksen katolla 42 metrin päässä oli 60 antennia. (kesä 2000 asennettuja) Näin kertoi lääkäri Luis Martin.
"Neljä lasta kyseisestä koulusta sairastuivat syöpään vuoden sisällä mastojen asentamisesta.
Kolme lapsista, joista kaksi 5-vuotiaita tyttöjä ja yksi 6-vuotias poika, sairastuivat leukemiaan, lisäksi 9-vuotias poika Hodkingin tautiin. Garcia Quintanan koulua kävi kyseisenä ajankohtana 450 lasta, joista vanhimmat olivat 14-vuotiaita. Joulukuun 2000 ja joulukuun 2001 välisenä ajankohtana todettiin neljä syöpätapausta. ´Normaalina´ syövän esiintymistiheytenä pidetään 0-14 vuotiaiden lasten keskuudessa neljää tapausta 100 000 asukasta kohden."
Mitään epidemologisia tutkimuksia ei viranomaisten taholta haluttu... miksköhän ??
Oikeuden käynnit jotka vanhemmat nostivat, hävittiin eikä uusintakäsittelyä sallittu... ei heränne mitään epäilyksiä mistään tuomarien painostuksesta, eihän??
(ajankäsitteiltään vanhentunut:)
"Vuosi sitten 130 lääkäriä eteläsaksalaisessa Bambergin kaupungista allekirjoitti niin kutsutun Bambergin vetoomuksen, jossa vaadittiin matkapuhelinverkoston rakentamisen pysäyttämistä vielä tuntemattomiin matkapuhelinsäteilyn pitkäaikaisvaikutuksiin vedoten.
Nyt useat mukana olleet lääkärit ovat haastatelleet 356:a Bambergin alueella asuvaa henkilöä ja suorittaneet samalla mittauksia kodeissa. Sekä langattomien DECT-puhelimien että matkapuhelinantennien kenttävoimakkuudet on mitattu. Mitatut kohteet on jaettu säteilytehojen mukaan neljään ryhmään ja tehoja on verrattu 356 henkilön ilmoittamiin oireisiin.
Lopputuloksesta muodostuu pinon päällimmäiseksi jälleen yksi lisävahvistus aiempien joukkoon, joissa osoitetaan, että tukiasemasäteilyllä on kielteisiä vaikutuksia väestön terveyteen, eivätkä nykyiset raja-arvot suojaa niiltä.
Ryhmässä, jossa todettiin alhaisimmat säteilytasot, toisin sanoen 0,01 mW/m2 (sama kuin Salzburgin raja-arvo ulkotiloissa oleskeltaessa), 70% henkilöistä koki itsensä oireettomiksi. Sitä vastoin siihen ryhmään, jossa säteilytasot olivat korkeimmillaan (yhteensä 99 henkilön ryhmä), lukeutui vain joitakin yksittäisiä oireettomia henkilöitä. Tähän ryhmään kuuluvista 80% kärsi unihäiriöistä, väsymyksestä tai masennuksesta ja 70%:lla oli muisti- ja keskittymiskyvyn ongelmia. Tässä ryhmässä olevat henkilöt olivat altistuneet 10 000 kertaa Säteilyturvakeskuksen sallimia raja-arvoja (3G) matalammille tehoille.
Kodeissa, joissa säteilytasot olivat matalia, asukkaista vain 10%:lla oli vastaavia oireita. Eräässä, lääkäri Cornelia Waldmann-Selman kirjeessä kerrotaan, että säteilyn ja oireiden välillä on olemassa aikaan ja paikkaan sidottu yhteys. ´Ei missään nimessä ole kyse mistään subjektiivisesti koetuista häiriöistä elimistön toiminnoissa. Voidaan objektiivisesti osoittaa, että henkilöt kärsivät rytmihäiriöistä, äkillisestä kuulon huononemisesta, näkökentän katoamisesta, hormonitoiminnan häiriöistä, keskittymiskyvyn ongelmista, ym.´
Osa oireista katoaa välittömästi, kun DECT-puhelimet suljetaan ja altistus lakkaa, kun vaihdetaan asuntoa tai suojataan koti säteilyltä suojaavilla materiaaleilla. . . .
Sairastuvuus suhteessa kodeissa mitattuihin tukiaseman säteilytehoihin: Tasot, joilla oireet ilmenevät, ovat 10 000 kertaa matalammat, kuin Säteilyturvakeskuksen sallimat tasot Ruotsissa ja Suomessa. Säteilyturvakeskus väittää, että tasot ovat riittävät ja että standardissa on turvamarginaali."
Otteet ovat kirjasta "Ihmiskunta ja langaton peli" , kirjoittaneet : Mona Nilsson & Tytti Enroth-Nortes - Christian Blom - Mirja Ruokoranta - Risto Juusela.
Kirjaa saa vielä toistaiseksi luettavakseen kirjastoista ja ostettavaksi hyvin varustetuista kirjakaupoista tai kenties joistain luomukaupoistakin.
Kannattaa lukaista teos, ennenkuin se poltetaan tai hävitetään valtion hyvin korruptoituneitten virkamiesten toimesta, kuten Raamatut natsisaksassa roviolla ikään.
Suomen valtio ei monessakaan asiassa halua, että kansa voisi hyvin, vaan rahan tavoittelu päämiehillä tuntuu olevan suurempi motiivi.Viis hengistä jos rahaa tulee...
kuinkahan kauan näin?
Herätkää ihmiset ja katsokaa mainosten taakse... !
Motiivini tässä on todellakin hyvinvointi, sillä itse ainakin kärsin monenmuotoisesta säteilystä aivan fyysisellä tasolla saakka. Ja meitä on muitakin... en vain minä.
Jos ette halua olla hirviöitä, niin jättäkää hankkimatta se 3G-kännykkä ja langattomat internet yhteydet...
huomasin inhokseni, että jopa mp3-soittimeni säteili satuttavasti.. :(
T: K. - meikks
Ostin viime viikolla juuri tälläisen pinkin kaunokaisen.
1.Sama kuva kuin päänäytössä.
2.Poistuu
3.Puhelin, akku, laturi, USB-liitin, Handfree-kuuloke ja asennus cd tietokoneeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam16811486Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496481Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö724728Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju644557K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon814500Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754072Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta973833- 863502
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1623381Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä183356