Hei! nyt olisivat hyvät neuvot todella tarpeen.
Menin tänään huoneeseeni, jossa unduni olivat vapaana lentelemässä ja kohtasin kauhean näyn. Yksi linnuistani oli vatsasta aivan veressä, samoin oli lintujeni häkki. Ilmeisesti joku toisista unduistani oli tätä pienempää tyttöä nokkinut todella pahasti.En kyllä tiedä kuka... Linnuistani se joka yleensä muita pomottaa, oli omassa häkissään "lukkojen takana arestissa"... En tiedä, kuinka osaisin tätä pikkuistani auttaa... Lintu on nyt yksin omassa häkissään. Puhdistin vatsan haavan ja yritin sitä sitoa, mutta ne joilla on lintuja tietävät, etteivät nämä ole niitä rauhallisimpia kädessä pidettäviä lemmikkejä. Eli en onnistunut.Jotain pitäisi kuitenkin tehdä...Haava ei ole paha, mutta lintu nokkii sitä paljon ja silloin siitä tihkuu verta. Mitä minun pitäisi tehdä????
loukkaantunut undulaatti!
tanja23
2
295
Vastaukset
- hetpian
apua sinun on haettava..oletko varma,että se on nokittu.?Hae ihmeessä sille apua,soita eksoottisiin eläimiin tutustuneelle eläinlääkärille.Raisiossa on ainakin Vettori kysy 118 sta sen klinikan puhelinnumero.Toimi nopeasti.
- Selvisikö?
Toivottavasti :]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372