Kertokaa ihmiset miten Sari ja Kaarlo juonitteli kun joutuivat äänestykseen?
JUONITTELUSTA
neitokainen79
61924
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
subilla.keskustelivat terassilla kahdestaan
mutta Sari vaihtoi puheenaihetta kun Kaarlo puhui nimeämisistä, Sarin huomio kiinnittyi ampiaiseen, vähän epäreilua laittaa Sari äänestykseen koska noita rikkeitä on tehnyt Kaarlo, Jenni ja Hanne jo useamman viikon.
muissa yhteyksissä sari lipsautti aisioita sitten ja myöskään päiväkirjahuoneen juttuja ei saa kertoa...
äänestykseen, siellä pitäis olla kaikki vanhat asukkaat, epäoikeudenmukaista sanon minä.
Sari ja Kaarlo rangaistuksena äänestykseen!
03.10.2006 11:03
Kaarlo ja Sari joutuvat häätöäänestykseen.
Sari ja Kaarlo joutuvat kuudenteen häätöäänestykseen rangaistuksena juonittelusta.
BB-talon aamupäivä sai dramaattisen käänteen, kun Big Brother kutsui asukkaat sohvalle. Kun kaikki olivat koolla, Kaarlo ja Sari pyydettiin yksitellen käymään päiväkirjahuoneessa.
Big Brother ilmoitti asukkaille, että talossa on tapahtunut vakavia sääntörikkomuksia:
- Päiväkirjahuoneen asioista on puhuttu julkisesti, ulkomaailmaan on yritetty lähettää viestejä, nimeämiskäyttäytymisestä on keskusteltu, uusia asukkaita vastaan on juoniteltu.
- Aika rankkaa kamaa, Olli kommentoi.
- Kaarlo ja Sari, selkeästä juonittelusta olette katosojaäänestyksessä, nimeämisiä ei tällä viikolla ole. Tästä eteenpäin näistä rikkomuksista välittömänä rangaistuksena on vähintään äänestykseen joutuminen.
- Eli voi lentää uloskin! Mira mietti.
Kaarlo tunnusti juonitelleensa uusia asukkaita vastaan jo ennen heidän saapumistaan.
- Noi ei yleensä ylireagoi, Mira sanoi tarkoittaen Big Brotheria.
Asukkaat alkoivat pudistella päätään. Hanne ja Jenni olivat hämmentyneitä uudesta tilanteesta.
- Hitsi noi on vaikeita juttuja kyllä, Jenni alkoi miettiä omiakin puhumisiaan.
Poikkeustilanteesta johtuen tällä viikolla ei ole siis nimeämisiä.
Häätöäänestys pyörähtää käyntiin keskiviikkona.
Siis voi S**TANA, eikö ole tarpeeksi paha, että taloon lyödään uusia asukkaita vanhojen kiusaksi, kun ei ohjelman päättäjät muuta mullistavaa keksi, mutta täytyy sitten vielä heittää kaksi talon vanhaa ja hyvää asukasta äänestykseen. Pitäkööt yksinään ohjelmansa, katsooko tätä P**KAA muka joku vielä loppukaudesta, saatika ensi vuonna.
Minä en kritisoi turhasta, ja harvoin ovat mielipiteeni ääripäästä, mutta BigBrother ohjelma on nyt eikä melkeen menettänyt yhden aktiivisen katsojan. TV on tänä syksynä niin täynnä hyvää katseltavaa, että tälläisillä "kilpailuvaltailla" ei tässä kilpailussa pärjätä.
Kuittaan, mutta en missään nimessä kiitä!