Chat?

Koskakohan tänne tulee Chatti;),olishan se mukava rupatella eri juttuja.
Toivottavasti ei Chatistä tulisi sitten syyttelykerho,asiallinen kritiikki on hyvä mutta syyttely ja panettelu kuuluu lastentarhaan ok;).
Puhdas UFO-Chat,kansa vaatii-.- vai mitä MrKala?.
Rajatieto,Magia,ufo-chat,olisi jänskää;).
Vointeja.
T:Z.
7505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikö kellekään oo tullu mieleen että sen chatin vois perustaa irkkiin, eli luodaan vaan sellanen kanava, joka ei vaatis minkäänlaista ylläpitoa. Vaan sen, että sinne tulis aluks tarpeeks väkeä ja sitten sinne saatais sellanen botti joka pitää kanavan pystyssä?

Äänestä
  • SUT:han perusti aiemmin irc-chatin ja siellä lienee parhaimmillaankin ollut läsnä vain muutama - idlaamassa. Kukaan ei ole enää edes puhunut siitä, joten mahtaako edes olla enää olemassakaan.

    Äänestä

  • old_profile_15739 kirjoitti:

    SUT:han perusti aiemmin irc-chatin ja siellä lienee parhaimmillaankin ollut läsnä vain muutama - idlaamassa. Kukaan ei ole enää edes puhunut siitä, joten mahtaako edes olla enää olemassakaan.

    sitä kokeilla kun näitä kiinnostuneita näyttäis olevan. onhan tästä ollut puhetta moneenkin otteeseen. olisko sulla mrkala aikaa taikka kiinnostusta siihen irc-chattiin?

    Äänestä

  • Irc-Internet relay chat,jos nyt oikein muistan;),eipä ole tullut ikinä käytetyä,eikös se tarvitse jonkin ohjelman?,vai toimiikko pelkässä netissä niin kuin sivustot?,mä vaan kysyn;).
    T:Ystävällisesti hän.
    Day by day I feeling myself much older.

    Äänestä

  • chitogle kirjoitti:

    sitä kokeilla kun näitä kiinnostuneita näyttäis olevan. onhan tästä ollut puhetta moneenkin otteeseen. olisko sulla mrkala aikaa taikka kiinnostusta siihen irc-chattiin?

    Valitettavasti minulla ei ole aikaa itselläni irc-chattiin, mutta tuo sopimuspohjainen kokoontuminen S24:n kievari-huoneeseen tai vastavaan tiettynä ajankohtana, josta on aiemminkin ollut puhetta ja josta ilmeisesti tänään on ollut hyviä käytännön kokemuksiakin (?) lienee jatkossakin parhaita ideoita.

    Niinkuin aiemmin on ollut puhetta, jos homma alkaa toimimaan ja osallistujia kerääntymään, voinemme perustellusti pyytää ylläpidolta oman pysyvän rajatieto-chathuoneen. Ehkä ajan mittaan sinne vakiintuisi säännölliset "suur-iltamat" tai vastaavat ajat, jolloin chatissa olisi paljon väkeä.

    Sinne pitäisi ilmaantua mieluusti sitten sellaisiakin aktiiveja, joilla on halukkuutta hakeutua chatti-seriffeiksi. Joku innokas voisi myös minun puolestani hakeutua ufo-palstankin seuraavaksi sefuksi, koska viime aikoina minulla on ollut lisääntyvässä määrin palstan ulkopuolisia kiireitä, enkä tiedä pystynkö jatkossa aktiiviseen palsta-sefuiluun.

    Äänestä

  • Kokeilin suosittelemaasi alustaa.
    Toimii ihan hyvin.

    t. olpaj

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zool kirjoitti:

Koskakohan tänne tulee Chatti;),olishan se mukava rupatella eri juttuja.
Toivottavasti ei Chatistä tulisi sitten syyttelykerho,asiallinen kritiikki on hyvä mutta syyttely ja panettelu kuuluu lastentarhaan ok;).
Puhdas UFO-Chat,kansa vaatii-.- vai mitä MrKala?.
Rajatieto,Magia,ufo-chat,olisi jänskää;).
Vointeja.
T:Z.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu