Kaarlo olisi ollut muutenkin

Sari ei olisi ollut. Joten Sarin rangaistus tuntuu kovemmalta. Toisaalta varjoäänestyksen tuloskin näyttäisi siltä että Kaarlo joutuu lähtemään talosta. Kaarlo on muutenkin rikkonut enemmän sääntöjä kuin Sari!
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Voi jeesus voi jeesus", monttu auki -kaarlo tipahtaa sunnuntaina. Sarilla ei ole hätää.

Jos talon asukkaat olisivat saaneet valita, äänestyksessä olisivat olleet Kaarlo ja Mira. Tällöin Kaarlo olisi voittanut. Voidaan sanoa, että sääntörikkomus maksoi Kaarlolle paikan BB-talossa. Tai katsotaan nyt vielä äänestyksen tulos, mutta näin veikkaan.

Äänestä
  • Luulen että äännestyksessä olisi ollut Mira ja Kaki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänestyksessä kirjoitti:

Sari ei olisi ollut. Joten Sarin rangaistus tuntuu kovemmalta. Toisaalta varjoäänestyksen tuloskin näyttäisi siltä että Kaarlo joutuu lähtemään talosta. Kaarlo on muutenkin rikkonut enemmän sääntöjä kuin Sari!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu