Tämäpä oli hieno huomata!
Elien laitoin viestin, jossa kehuin Ryanairin halpoja hintoja välillä Tukholma-Pariisi. Tänään ko. viestiä ei enää löydykään.
Onpa jännä juttu, tälläkin palstalla saa kirjoittaa vain valvojan mielipiteiden mukaisia kirjoituksia.
Elien laitoin viestin, jossa kehuin Ryanairin halpoja hintoja välillä Tukholma-Pariisi. Tänään ko. viestiä ei enää löydykään.
Onpa jännä juttu, tälläkin palstalla saa kirjoittaa vain valvojan mielipiteiden mukaisia kirjoituksia.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei se sheriffi ole ensimmäinen joka on sitä mieltä, että kehitys pysähtyy, jos asiasta ei puhuta (hyvänä esimerkkina vaikka itänaapurimme). Eli jos poistetaan kaikki positiivista mitä on Ryanairista kirjoitettu ja korostetaan muiden firmojen "hullujen päivien" tms. näennäistä edullisuutta, niin ei kukaan vaivaudu tarkistamaan Ryanairin hintoja. Moni tosiaan uskoo vielä siihen, että "halvalla ei hyvää saa". No, mentaliteetin muuttamiseen tarvitaan aikaa. Mutta kuten sanoin, sensuuri ei tässä auta.
Ja juuri tänään olen kertonut hyviä kokemuksia R:stä nuorelle. (Tällä palstalla). No hän ehti jo lukea, kun kiitti.
En hoksannut, että mainostin. Nuorten on hyvä saada kokemuksia matkustelemalla ja budjetti on totta vieköön usein tosi tiukalla opiskelevalla ja pätkätöissäkin olevalla, kuten monella muullakin.
R:n mainos ei ole 'yläpalkissa'. Ei ole palstan maksava asiakas!
Kappas vaan!
että siis Suomi on kuulemma vähiten korruptoitunut maa. Kauheaa!
PS. Minäkin olen useasti käyttänyt Ryanairia, hyvä oli (voi voi, taas luetaan mainokseksi; mutta se on TOTTA!)
Voin sanoa sen verran, että minä en ole kyseistä viestiä poistanut. Sorry nyt vaan. Sen on tehnyt suomi24:n ylläpito. Valita sinne jos on ongelmia.
On sinulla ainakin informatiiviset otsikot!
että tulee sanktio, kun rikkoo sääntöjä.
Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
Linkittää tiedostoihin tai sivuille, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa
Esittää yksityishenkilöiden henkilötietoja ilman asianomaisen suostumusta
Käyttää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia
Kirjoittaa rasistisia tekstejä
Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
_Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua_
Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja
Tätäkö tarkoitit?
>>>>
- Kaikilla Finnairin lennoilla saa ilmaisen ateria Euroopan sisäisillä lennoilla myös turistiluokassa. Ateria oli viimeksi kanafile, pariisinperunoita ja sienikastiketta. Lisäksi oli leipää ja suklaata jälkiruoaksi. Aterialla tarjotiin kattava valikoima juomia. Jos lennät skandinavianlennon tarjoilu on toki sämpylän luokkaa, mutta silloinkin tarjoillaan laaja valikoima juomia ja kahvia/teetä- Kaikilla Finnairin lennoilla saa ilmaisen ateria Euroopan sisäisillä lennoilla myös turistiluokassa. Ateria oli viimeksi kanafile, pariisinperunoita ja sienikastiketta. Lisäksi oli leipää ja suklaata jälkiruoaksi. Aterialla tarjotiin kattava valikoima juomia. Jos lennät skandinavianlennon tarjoilu on toki sämpylän luokkaa, mutta silloinkin tarjoillaan laaja valikoima juomia ja kahvia/teetä.
Finskillä ainakin on hyvät ruuat (valittii mm. Japanissa parhaiksi) myös turistissa. Busineksessa tasokkaampia mitä monella yhtiöllä euroopan lennoilla.
tuossa viestissä kerrotaan ainoastaan omasta kokemuksesta vastineena toiseen viestiin. Ei mainosteta, että tietyllä yhtiöllä on tietyllä reitillä tietyn hintainen lippu.
No, tämä ei ainakaan mainos ole, vaan eräs viesti englantilaisesta foorumista. Huhu itse asiassa. Ryanair saattaa aloittaa lennot Islantiin. Ei Tampereelta toki vaan UK/Irlannista.