oon jostain kuullu, että ff8:ssa saa gilgameshin GF:ksi... onx se totta, ja jos on, niin miten sen saa??
oiskohan??
DeeJay
8190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei Gilgameshia aivan täysiveriseksi GF:ksi saa, mutta se korvaa Odinin kolmannen cd:n lopussa, Lunatic Pandoran Seifer-taistelun alussa. Tietystikin näin käy vain jos Odinin on hankkinut itselleen aiemmin, mutta muutoin tapahtuma on automaattinen.
siis tappaako se seiferin pakosta??
Tappaa.
Seifer tappaa odinin pakosta
Niin, mutta Gilgamesh tappaa Seiferin 8)
aha? siis nyt en oikeen tajuu... jos odin kuolee, niin tuleeko gilgamesh sit odinin tilalle koko loppupelix?
Juurikin niin se menee. Siinä on tosin sekä huonoja että hyviä puolia, sillä Gilgamesh voi kyllä ilmestyä kesken taistelun ja myös boss-taisteluissa (toisin kuin Odin), mutta sen iskut eivät aina automaattisesti tapa vastustajaa. Sen lisäksi minulle ei ole vielä tänäkään päivän selvinnyt, vaikuttaako Dead Spiritien määrä myös Gilgameshin ilmestymistiheyteen.
loppu pelis seifferiä vastassa se kuolee ja tilalle tulee gilgamesh.salaisuus siin on se et nii pitkään ku gilgamesh ei oo tullu nii, kannattaa drawwata auraa minkä kerkee.