Sorella

Sorellan olisi todellakin pitänyt miettiä paremmin tuonne taloon menoa tai ainakin sitä mitä hän siellä touhusi. Opettajan kuuluu olla esikuva lapsille. Ei kukaan tietenkään kiellä tekemästä yksityiselämässä mitä tahansa.mutta tv.ssä ryyppääminen ja hinkkaaminen menee yli.kärsikööt nyt virheistään. omia lapsiani en hänen luokalleen päästäisi..
91705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jokainen valitkoon ammattinsa, eläköön sen mukaisesti ja vastatkoon vain omista teoistaan. Sormella opettajana laittaa kyllä miettimään, mikähän mahtaa olla hänen moraali.

Äänestä
  • Seuraavaksi saa itkeä kun oppilaat kiusaa, sillä vidopätkät kiertää oppilailla vuosikymmeniä, kukaan ei tule unohtamaan tuota juttua. Mikään ei ole niin mehevä juttu koulussa kuin tuollainen materiaali opettajasta.

    Äänestä

TYÖSOPIMUSTA TEHDESSÄ LUPAUTUU TOIMIMAAN ESIMERKILLISESTI. NEUVOMAAN MIKÄ ON OIKEIN JA MIKÄ VÄÄRIN!!!.
Toki jokainen voi yksityiselämässään örveltää kännissä ja nyppiä ruokaansa,MUTTA ei julkisessa mediassa tuhansien silmäparien katsoessa.
Täytyypä toivoa, että löytää sen uuden työn. Taitaa olla opettajankoulutus mennyt harak(oille)alle.

Äänestä
  • Näin asia on minunkin mielestäni. Yksityiselämä on yksityistä mutta telvisiossa örveltäminen ei ole enään yksityistä touhua. Vaikuttaa viälä siltä ettei sorella osaa edes hävetä, tai ei tajua asemaansa opettajana.

    Äänestä

  • jutkis kirjoitti:

    Näin asia on minunkin mielestäni. Yksityiselämä on yksityistä mutta telvisiossa örveltäminen ei ole enään yksityistä touhua. Vaikuttaa viälä siltä ettei sorella osaa edes hävetä, tai ei tajua asemaansa opettajana.

    sitä millai ne on kohdelleet sitä.

    Eka Mika hyväksikäyttää, sit muut asukkaat tölvii, sit ohjelma hyväksikäyttää, media hyväksikäyttää ja näkyy osa katsojistakin purkavan omia agressioitaan Sorellaan. Mut Kollaa kestää. Suomalainen nainen on sisukas.

    Äänestä

Eikös se sorella jo häädetty sieltä joten mitä hemmettiä te enää meuhkaatte,nyt on uudet jutut jo menossa!

Äänestä
  • Aivan sama se on missä ammatissa sitä toimii.Ei open hommat oo sen kummempia kuin muutkaat jobit. Yhtälailla lääkärit ja tuomaritkin ryyppää. On tekopyhää tuomita Sorella, kun samaa tekee moni muukin ope eikä sitä ihmetellä. Telkussa tai ei niin ei hauskanpito vapaa-aikana oo kielletty.

    Äänestä

  • tekopyhyyttään kirjoitti:

    Aivan sama se on missä ammatissa sitä toimii.Ei open hommat oo sen kummempia kuin muutkaat jobit. Yhtälailla lääkärit ja tuomaritkin ryyppää. On tekopyhää tuomita Sorella, kun samaa tekee moni muukin ope eikä sitä ihmetellä. Telkussa tai ei niin ei hauskanpito vapaa-aikana oo kielletty.

    väärässä paikassa, väärään aikaan väärällä taktiikalla, väärällä ammatilla, väärällä käytöksellä kokeilemassa väärin miten väärin väärässä ammatissa oleva henkilö voi julkisesti esiintyä väärin...

    Kuinka väärin hän sitten toimi väärässä paikassa j.n.e. ..., kohdistuu sitten vain häneen itseensä.
    Ketäs auttaa täällä arkkuun niitetyt naulat?

    Äänestä

  • tekopyhyyttään kirjoitti:

    Aivan sama se on missä ammatissa sitä toimii.Ei open hommat oo sen kummempia kuin muutkaat jobit. Yhtälailla lääkärit ja tuomaritkin ryyppää. On tekopyhää tuomita Sorella, kun samaa tekee moni muukin ope eikä sitä ihmetellä. Telkussa tai ei niin ei hauskanpito vapaa-aikana oo kielletty.

    OPETTAJA ON ROOLIMALLI JA ESIMERKKI ALA-IKÄISILLE LAPSILLE. eli siis järkeä saa siis käyttää kun menee tv.seen meuhkaamaan. Niinkun sanottu opettajilla tottakai oikeus mihin tahansa yksityiselämässä. mutta rajansa kaikella? Opettajan ja baarimikon työkuva kuitenkin hieman erilainen noin kasvattavassa mielessä.?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


häpeä kirjoitti:

Sorellan olisi todellakin pitänyt miettiä paremmin tuonne taloon menoa tai ainakin sitä mitä hän siellä touhusi. Opettajan kuuluu olla esikuva lapsille. Ei kukaan tietenkään kiellä tekemästä yksityiselämässä mitä tahansa.mutta tv.ssä ryyppääminen ja hinkkaaminen menee yli.kärsikööt nyt virheistään. omia lapsiani en hänen luokalleen päästäisi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu