c-kasetti-> mp3 adapteri??

Kertokaapa mikä on hienolta nimeltään sellainen adapteri(kasetin mallinen), joka laitetaan kasettisoittimeen, josta tulevaan piuhaan kytketään kannettava cd/mp3-soitin! Mistä niitä saa ostaa ja mitä maksaa??
51451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

esim. anttilasta saa sellaisen ja hintaa on noin 25€... jos mielenkiintoa riittää niin voi toki tehdä sellaisen itsekin... :)

Äänestä

Onko soittimessa aux-liitin? Joissakin on ja siihen pystyy kytkemään kannettevan soittimen.

Äänestä
  • vittu että on tyhmä ihminen. jos puhutaan soittimesta jossa on kasettilukija niin mietippä nyt kolme kertaa että onko niin vanhassa soittimessa AUX-liitäntää. sitä varten noita AUX-kasetteja tehdään kun se on lähestulkoon ainoa tapa millä nuo kaksi asiaa voi yhdistää.

    Äänestä

Aux

Äänestä

Mulla on ainakin 80-luvun soittimessa AUX-liitin naamatalussa.:-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Help! kirjoitti:

Kertokaapa mikä on hienolta nimeltään sellainen adapteri(kasetin mallinen), joka laitetaan kasettisoittimeen, josta tulevaan piuhaan kytketään kannettava cd/mp3-soitin! Mistä niitä saa ostaa ja mitä maksaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu