Onko kellään tietoa mikä on tämän hetkinen tilanne Visa Electronin toimivuudesta Kuubassa? Eli tarkoitan saako kyseisellä kortilla nostettua rahaa automaateista ja miten automaatteja löytyy esim. Havannasta?
Visa Electron
5
1430
Vastaukset
- juuri missään
Visa Electron ei toimi vielä kunnolla missään ns. kolmannen maailman maassa. Samaten suurin osa Baltiasta on vielä pimennossa.
Visa puolustautuu sillä, että luottotappiot ovat pienemmät kuin toimimattomuudesta aiheutva tulonmenetys.
Ns. "köyhissä" maissa ei kauppiailla ole varaa vielä vuosikausiin investoida Electronin vaatimiin uusiin laitteisiin. - electronilla
ei varmaan onnistu juur missään mutta rahaa pitäisi saada automaatista, varsin suolasta nostopalkkiota vastaan toki.. suosittelen nostamaan kotosuomessa tarvittavat rahat!
- chaparrita
heinäkuussa viikon Havannassa eikä yhtenäkään päivänä onnistunut rahan nosto automaatista.
- timopee
olin kuukausi sitten kuubasssa ja ainakin Havannassa sai nostettua rahaa visa electronilla vanhassa kaupungissa cadecan aulassa olevista automaateista.
- kiikari
timopee kirjoitti:
olin kuukausi sitten kuubasssa ja ainakin Havannassa sai nostettua rahaa visa electronilla vanhassa kaupungissa cadecan aulassa olevista automaateista.
Kesällä 2005 sai rahaa automaatista Visa Electronilla (ainakin Havannasta ja Santiagosta), kunhan oli sähköt ja yhteydet pelasi. Pari kertaa tuli vesiperä. Vedadossa on myös paikka mistä pitäisi saada nostettua tiskiltä rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2214086Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112583Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382305Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811405Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861298- 481149
- 751037
- 59903
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58881- 45876