Suoraan sanottuna; haistakaa niityn pahimman hajuista kukkasta.
Rahat eivät tipu siitä, että on sen kolme kuukautta talossa kuten viisaimmat meistä varmasti jo viime vuoden Antin ja Tiinan perusteella päättelivätkin.
On yksi ja sama tuleeko kilpailija mukaan aivan alussa vai kahta päivää ennen loppua. Luulette, että nämä nyt tulleet uudet talolaiset pääsevät jollakin vapaakyydillä tänne, eivätkä siksi ansaitse voittaa.
Totuus, ystävät hyvät, on se, että noilla uusilla talolaisilla on vaikeammat olosuhteet. kansa ei ole tottunut heihin, kansalla on jo omat suosikkinsa, he eivät välttämättä pääse mukaan jo muodostuneisiin ryhmiin. He tulevat mukaan ulkopuolisina ja vakavana vaarana on, että heille käy noin kuin Sorellalle.
Heillä ei ole yhtään sen parempia mahdollisuuksia voittaa kuin vanhoillakaan. Sen ajan pituudella ei ole mitään merkitystä. Vain sillä on, kuinka kilpailijat valloittavat yleisön sydämet. Edellä mainituista syistä se sydämen valloittaminen on huomattavasti vaikeampaa kuin noilla vanhoilla, joihin yleisö on jo ehtinyt tottua.
Voitte nyt käydä inisemään esimurrosikäisen tai hömelön vanhan papparaisen äänellänne, kuinka väärässä/tyhmä/osaamaton/idiootti/v****n ääliö olen. Minä olen kuitenkin oikeassa, myönsittepä sitä tai ette.
Odotan innolla vastaanottoanne, jos kehtaatte ikinä edes kommentoida.
Rakkaat katsojat
14
860
Vastaukset
- kommentoida
löit jauhot suuhun ;)
- KarlottaCarlos
Onneksi en sentään mustaa paskaa.
- Freedomcall
Ensin sanon että olen 29vuotias mies henkilö. Olen täysin erimieltä sinun kanssasi. Törkeää että sanot olevasi täysin oikeassa ja haukut ihmisiä: Voitte nyt käydä inisemään esimurrosikäisen tai hömelön vanhan papparaisen äänellänne, kuinka... Oliko toi sinusta fiksua?? Täällä kaikki porukka asioista erimieltä halusit tai et! Minun mielipiteeni on että 2006 BB on epäonnistunut, siitä voi olla jokainen omaa mieltä. BB:n perus ideahan on että porukka taloon 3kk ei minkään sortin "ulkomaailma" tietoa. Katsotaan kellä parhaiten pää kestää sulettua taloa. Nyt porukkaa tulee kesken pelin taloon tietäen kaiken miten äänestys tapahtuu kuka on suosikki miten peliä kannattaa pelata jne... Alusta asti ollut porukka on ollu 38päivää jo talossa miettien kaikkea noita mitä mainitsin ja ikävä omaisia pää alkaa oleen tiukilla. Uudet on vasta tulleet ja virtaa on pelata peliä ehkä paremmin. Tämä on minun mielipiteeni pelistä. Se miten sinä KarlottaCarlos asiasi ilmaisit niin voin sanoa että opettele päteminen kunnolla ennenku sitä harrastat. Ps. BB ei ole kuin formaatti ei teidän elämän loppu ottakaa rauhallisemmin mutta täysillä ;)
- KarlottaCarlos
Faktoista ei valitettavasti voi olla minkäänlaisia mielipiteitä.
- Freedomcall
KarlottaCarlos kirjoitti:
Faktoista ei valitettavasti voi olla minkäänlaisia mielipiteitä.
Olet kyllä todella tyhjän tärkeä ihminen. Puhut ja väität etkä tiedä edes mistä puhut. Tiedätkö mitä Fakta tarkoittaa?? Pätemisen tunnet kyllä näköjään hyvinki. Kalea lainaten Lopeta toi AKTI :D
- KarlottaCarlos
Freedomcall kirjoitti:
Olet kyllä todella tyhjän tärkeä ihminen. Puhut ja väität etkä tiedä edes mistä puhut. Tiedätkö mitä Fakta tarkoittaa?? Pätemisen tunnet kyllä näköjään hyvinki. Kalea lainaten Lopeta toi AKTI :D
"Aurinko on aurinkokunnan keskus", "1 1=2".
Siinä muutama esimerkki faktoista.
"Punainen on kiva väri", "olet ihan v****un tyhjän tärkeä ihminen" jne taas ovat niitä mielipiteitä. - FreedomCall
KarlottaCarlos kirjoitti:
"Aurinko on aurinkokunnan keskus", "1 1=2".
Siinä muutama esimerkki faktoista.
"Punainen on kiva väri", "olet ihan v****un tyhjän tärkeä ihminen" jne taas ovat niitä mielipiteitä.Toi sun eka viestis mistä tää kaikki lähti on täynnä mielipiteitä. Hienoa että osaat laskea jopa kahteen ja osaat tähtitiedettä. Good 4 U :) haukuit muita ihmisiä täällä myöskin onko sekin sinusta FAKTA?? Muista vanha viisaus: Jos sinusta tuntuu että tinkaat idiootin kanssa niin muista, se toinen saattaa ajatella sinusta juuri samoin. Hyvää syksyn jatkoa sinulle ja onnea!! sitä näköjään tulet tuolla asenteella tarvitsemaan ;)
- KarlottaCarlos
FreedomCall kirjoitti:
Toi sun eka viestis mistä tää kaikki lähti on täynnä mielipiteitä. Hienoa että osaat laskea jopa kahteen ja osaat tähtitiedettä. Good 4 U :) haukuit muita ihmisiä täällä myöskin onko sekin sinusta FAKTA?? Muista vanha viisaus: Jos sinusta tuntuu että tinkaat idiootin kanssa niin muista, se toinen saattaa ajatella sinusta juuri samoin. Hyvää syksyn jatkoa sinulle ja onnea!! sitä näköjään tulet tuolla asenteella tarvitsemaan ;)
Voi ei, ne juuri ovat niitä faktoja. Sen sinäkin tuolla jankkaamisellasi jo todistit.
Onnea elämään sinullekin. - FreedomCall
KarlottaCarlos kirjoitti:
Voi ei, ne juuri ovat niitä faktoja. Sen sinäkin tuolla jankkaamisellasi jo todistit.
Onnea elämään sinullekin.Totuus käy joskus kipeää opit sen vielä ;) Sulla on kyllä Faktojen kans vielä mietittävää. Idioottimainen käytös?? Hmm... katsoppas omat kommenttisi tuolla alussa.
Kiitoksia :) - KarlottaCarlos
FreedomCall kirjoitti:
Totuus käy joskus kipeää opit sen vielä ;) Sulla on kyllä Faktojen kans vielä mietittävää. Idioottimainen käytös?? Hmm... katsoppas omat kommenttisi tuolla alussa.
Kiitoksia :)Luulin sinun jo lopettaneen. Kuitenkin piti vielä palata heittämään jotain terävää, "kyllä sinäkin sen vielä aikanasi huomaat"-kommenttia?
Minä totesin aivan selvät faktat ja tiedostin jo siinä vaiheessa, että luultavasti joku sinun tyyppisesi henkilö käy laittamassa aivan samanlaista viestiä kuin sinäkin sitten kirjoitit. Faktoista ei kuitenkaan voi riidellä. Tässä tapauksessa fakta on se, että uusilla kilpailijoilla ei ole yhtään sen helpompaa, sanot sinä mitä sanot.
Ole hyvä.
Kuinka useasti oikeasti myöhäisessä vaiheessa taloon tullut asukas on voittanut. Varmasti jossain näin on ollut, mutta mistä tuon tiedon saisi? Pitäisi kai jollekkin kansainväliselle foorumille laittaa kysymystä jossa joku bb-guru antaisi välittömästi tarkat tiedot heh.
Olet kyllä oikeassa kirjoituksessasi. Finaalin pääsijän on voitettava ennenkaikkea katsojien sympatia puolelleen ja siinä onkin tekemistä jos katsojat ovat jo mieltyneet vanhoihin asukkaisiin ja suosikkinsa valinneet. Toinen tie on saavuttaa muiden asukkaiden suosio ja välttää nimetyksi tuleminen.- KarlottaCarlos
http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Brother_(TV_series)#Big_Brother_facts
Tuolla voisi olla. Ainakin kerran niin näyttää tapahtuneen. - MinäJagI
Olen tuota samaa miettinyt
- Hannariikka
Niinhän se juuri on. Tämä on Big brother ja näin kuuluu tapahtua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706734
- 594552
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s293496- 613047
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161915- 171620
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271616Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401543- 341409
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest471350