onko kellään omakohtaista kokemusta FengShui vesilähteistä? Millaisista? Äänen merkitys? malleja löytyy ainakin Hesasta http://www.bellart.fi/ , mikä olisi hyvä? kaipaan rauhaa ja energiaa.
Feng Shui
6
640
Vastaukset
- cyberanimus
Feng shuin mukaan veden pitää olla kotona virtaavaa, ei seisovaa ja vesilähteet käyvät tähän tarkoitukseen. Toisaalta vesilähteitä usein käytetään elävöittämään pysähtynyttä energiaa.
Toisaalta mikään ei estä hommaamasta vesilähdettä omaksi ilokseen, sillä ovathan ne esteettisiä kapistuksia ja eivät ainakaan mitään pahaa saa aikaiseksi. Oma suositukseni on, että mieti haluatko kuunnella 24/7 solinaa jossakin huoneessa, sillä jos se alkaa ärsyttää, vesilähteen on parempi olla "äänetön", sillä se toimii ihan yhtä hyvin.
Myös väristä ja muodosta voidaan olla montaa mieltä, mutta paras olisi sinua itseäsi miellyttävä. Tosin sininen väri tasapainottaa, oranssi antaa energiaa, vaikea neuvoa näin tietämättä asiasta sen tarkemmin. Samoin myös vesilähteen paikalla on feng shuissa oma merkityksensä mutta taas kerran vaikea neuvoa enempää tietämättä.- mielenkiintoinen
artikkeli joka ainakin valaisi minua enemmän löytyy tästä linkistä:
http://www.kookas.fi/articles/read/4671 - cyberanimus
mielenkiintoinen kirjoitti:
artikkeli joka ainakin valaisi minua enemmän löytyy tästä linkistä:
http://www.kookas.fi/articles/read/4671sillä pidän itsekin enemmän tuosta feng shui- suuntauksesta enemmän. Valitettavasti feng shui on koko elämän kestävä harrastus, josta tuntuu löytyvän mitä mielekiintoisempia käyttömuotoja, mitä syvemmin sitä ymmärtää.
- Pai Mei
Oletko mate? Senkun matkaat metsään rauhoittumaan ja patikoimaan. Ei siihen mitään vesilähteitä tai valaan parittelu töräyksiä tarvita.
Todellisen rauhan ja energian löydät kun pistät vaipat päälle. Muuta sitten meditoimaan luolaan erakoksi vuosikymmeneksi niinkuin minäkin!- -Q-
Valaan parittelu töräyksiä...
Kiitos, tämä piristi päivääni! xD
(Itse aiheeseen en nyt kärsääni tunge.)
- DoctorT
Kun vetäiset vessanpönttös, siinä iha samaa haikeeta kun humpuukipölinöissä, joihin fiksut ihmiset hurahtavat! Hohhoijjaa vaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2053833Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622426Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912296- 472213
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 701157
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251126