1½ kuukautta, 16 kiloa, onnistuuko?

Pitäisi siis saada n. puolentoistakuukauden aikana 16 kiloa painoa pudotettua. Onnistuuko?

Paino tällä hetkellä n. 88kg ja pitäisi saada 72kg:hen. Pituus 185-187cm, ikää kohta puolin 19.
7875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos liikut joka päivä reippaasti AINAKIN tunnin verran ja jätät syömisen melkein kokonaan.

Äänestä
  • Tuollasella ei saada 16 kiloa pois.

    Älä sit vaan lopeta syömistä, se hidastuttaa laihduttamista tai et laihu ollenkaan.
    Sä et 1½ kuukaudessa 16 kiloa pois, mutta saat muutaman, jos aloitat päivittäisen lenkkeilyn ja alat syödä säännöllisesti, terveellisesti ja jätät kaiken ylimääräsen karkin, rasvasen ja muun sössön ruoan ja vaihdat rasvaset kevyisiin.

    Äänestä

miks sä ees haluut päästä melkein 20 kilosta pois noin nopeeta? Olisit aloittanut aikaisemmin laihduttamisen, jos sulla kerta on jotai semmosta tosi tärkeetä juttuu on 1½ kuukauden päästä. O.o
Ja oot vielä poika, eipä uskois. Vaan pikku teinitytöt tekee tämmösii "siis voi daa, mitä mä niinQ teen. Oon ihan vitu läski!!!111 Pitäs niinQ saaha 50 kiloo vexx viiqossa! Onx se mahollista????!!!111".

Voi vittu.

Äänestä

sun pitäis laihtua viikossa melkein 2,5 kg, joka on paljon. terveellisellä dieetil laihutetaan vaan joku 0,5 kg viikossa, maksimissaan 1kg. muuten voi tulla vähän terveydellisiä ongelmia.
- kokemusta on..

Äänestä

edes painaa noin vähän säähän oisit kuin mikäkin luuviulu.

Äänestä

paino putoaa parhaimmillaan 1-2 kiloa viikossa. Ja kova urakka että saa siihenkin, eli voit päästä lähelle, mutta et varmastikkaan 16 kiloon.

Äänestä

Itselläni on onnistunut 13kg:n tiputus mainitussa ajassa (eikä ees ollu tarkoitus noin paljoa pudottaa) , pituus sama, ikä silloin 16.. (Mut tuli takas:( Johtuen liian lyhyestä ajasta)

Ja itse asiassa tän pituiselle mielestäni riittäisi ihan semmonen 'bout 80kg, riippuen tietenkin yleensäkin kehon rakenteesta, itselläni tuo olis ihan ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poitsu_87 kirjoitti:

Pitäisi siis saada n. puolentoistakuukauden aikana 16 kiloa painoa pudotettua. Onnistuuko?

Paino tällä hetkellä n. 88kg ja pitäisi saada 72kg:hen. Pituus 185-187cm, ikää kohta puolin 19.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu