Mistä styroxia?

Heips, olen ajatellut ratkaista tauluongelmani pikaisesti laittamalla styroxin päälle kankaan, mutta mistä ihmeestä saan ostettua styroxia, kun kokokin pitäisi olla ainakin joku 120cm X 100cm? Myydäänkö Sinooperissa vai missä moista materiaalia? Kiitos jo etukäteen, jos joku tietää.
44359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

styroxia voit ostaa.

Äänestä

Itsekin tuollaisen ison kangastaulun makkariin olen tehnyt.. mies käväisi rautakaupasta hakemassa sellaisen valtavan ja aika paksunkin styrox-levyn. eikä montaa euroa maksanut. kankaan kiinnitin levyn taakse ihan vain nuppineuloilla. saa sitten helposti vaihdettua..

Äänestä
  • Rautakaupoista saa tosiaan tavan lattiastyroksia 3 ja 5 senttiä paksuna ja mitoiltaan tosiaan tuo 100x120cm.

    Äänestä

Styroksia saa ihan rautakaupoista/rakennusliikkeistä, eikä ole kallista.Ne taulut on ihania.Nykyään on valmiita kängaspalojakin,tauluihin tarkotettu : Nalle Puh ystävineen (lasten huoneisiin)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yrittelijä kirjoitti:

Heips, olen ajatellut ratkaista tauluongelmani pikaisesti laittamalla styroxin päälle kankaan, mutta mistä ihmeestä saan ostettua styroxia, kun kokokin pitäisi olla ainakin joku 120cm X 100cm? Myydäänkö Sinooperissa vai missä moista materiaalia? Kiitos jo etukäteen, jos joku tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu