onko ulkoinen kovalevy

Onko sellaisia ulkoisia kovalevyjä joissa ei ole erillistä virtajohtoa vaan saisi virran USB liittimen kautta...
2482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eli 3,5 tuumaisissa ei tahdo USB-virtaska riittää.

Pienissä 2,5 tuuman levykoossa löytyy malleja joissa
ainakin luvataan tulla toimeen pelkällä USB:llä.

Vaatinee melko uuden koneen että toimii.

Äänestä

Itselläni on Akasan 2,5'' USB2 kiintolevykotelo, jossa on 80GB:n Toshiba-läppärikiintolevy.

Laitteessa on USB-pistoke ylimääräiselle virtasyötölle, mutta sitä tarvitaan vain jos kytkettävä tietokone on kovin vanha tai jos kytkentä on USB-hubin kautta. USB-kytkimen kautta toimii ilman virtajohtoakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei virtakaapelia? kirjoitti:

Onko sellaisia ulkoisia kovalevyjä joissa ei ole erillistä virtajohtoa vaan saisi virran USB liittimen kautta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu