Kuinka

4-6kk vauvan pitää saada vuorokaudessa korviketta tai äidinmaitoa, kun lisänä on kasvis- ja hedelmäsoseita?
5460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jopa kymmenkuiseksi...

Äänestä
  • vastaus. kenties pieni äidinmaitofanaatikko??

    Äänestä

  • Kaikilla ei maito riitä. Tai ainakaan ravinto. Jos mielestäsi on hyvä, että vauva on tissillä vartin välein, kaipa maito riittäisi. Meillä on mielenterveyden kannalta lisätty jääpalallinen soseita ja 30 ml velliä ruokavalioon rintamaidon lisäksi. Ja olen ratkaisuuni tyytyväinen, vaikka suunnittelinkin täysimettäväni puolivuotiaaksi! Vauva nyt 4kk ja erittäin tyytyväinen, toisin kuin pelkällä rintamaidolla.

    Äänestä

Joopajoo, maitoo tulee kaikilla riittävästi iha niin kauan kun haluaa.. Grr... Ottaa päähän tuollaiset!

Meillä menee tuttelia 8-10dl päivässä, hedelmäsoseen ja perina-maissisoseen lisäksi. En sitten tiedä onko hyvä määrä mutta poika (4,5kk) ainakin on tyytyväinen.

Äänestä

..Vähintään puoli litraa per pvä ( vellit luetaan siihen mukaan,jos niitä käytetään).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon... kirjoitti:

4-6kk vauvan pitää saada vuorokaudessa korviketta tai äidinmaitoa, kun lisänä on kasvis- ja hedelmäsoseita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu