Tiesittekö, että Suomessakin kasvatetaan baldwin marsujakin!
Baldwin marsuja
6
510
Vastaukset
- elinahei
juu eli vanha juttu jo (:
- ons
mikä on baldwin?
- Sunnikka
Pieni englannin pikakurssi; "bald" -> "kalju". Eli baldwinit ovat karvattomia marsuja.
Onpa hienoa että marsuistakin on täytynyt tehdä karvaton versio. Miksimiksimiksi. Eläimillä on karvat ihan syystäkin, miksi ihmiset välttämättä haluavat näin paljon karvattomia marsuja että niitä täytyy jalostaa ja kasvattaa. Ei ymmärrä. - ähk
Sunnikka kirjoitti:
Pieni englannin pikakurssi; "bald" -> "kalju". Eli baldwinit ovat karvattomia marsuja.
Onpa hienoa että marsuistakin on täytynyt tehdä karvaton versio. Miksimiksimiksi. Eläimillä on karvat ihan syystäkin, miksi ihmiset välttämättä haluavat näin paljon karvattomia marsuja että niitä täytyy jalostaa ja kasvattaa. Ei ymmärrä.alun alkaeen marsuista ei ole "tehty" karvattomia. Baldwin on mutaatio muunnos alun alkaeen USA:ssa, ensimmäinen baldwin syntyi kahdesta am.crested marsusta.
Miksi ihmiset tahtovat "rusetti" marsuja? Miksimiksimiksi? - elinahei
ähk kirjoitti:
alun alkaeen marsuista ei ole "tehty" karvattomia. Baldwin on mutaatio muunnos alun alkaeen USA:ssa, ensimmäinen baldwin syntyi kahdesta am.crested marsusta.
Miksi ihmiset tahtovat "rusetti" marsuja? Miksimiksimiksi?just juu. eli karvattomat marsut, ihania. miksi miksi miksi on vikaa karvattomissa eläimissä? miksi miksi miksi ihmiset eivät saisi haluta rusetteja? rusettimarsut ovat kauniita, väritykset lähes uskomattoman hienoja. en tajua? antakaa ihmees ihmisten päättää mitä ne haluavat ja eivät halua. jokainen päättää itse.! kertokaas. mikä vika on siin et karvattomia syrjitään* tai rusetteja halutaan? kaikilla on omat mielipiteet kaikesta. en mä tiedä miks ite tykkään kaljuista ne on vaan niin lutusia.
- ähk
elinahei kirjoitti:
just juu. eli karvattomat marsut, ihania. miksi miksi miksi on vikaa karvattomissa eläimissä? miksi miksi miksi ihmiset eivät saisi haluta rusetteja? rusettimarsut ovat kauniita, väritykset lähes uskomattoman hienoja. en tajua? antakaa ihmees ihmisten päättää mitä ne haluavat ja eivät halua. jokainen päättää itse.! kertokaas. mikä vika on siin et karvattomia syrjitään* tai rusetteja halutaan? kaikilla on omat mielipiteet kaikesta. en mä tiedä miks ite tykkään kaljuista ne on vaan niin lutusia.
täysin samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 314224
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344037- 613655
- 873511
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans313500Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643311- 812876
- 542805
- 252596
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142294