Millä ohjelmalla...

saa mm. musiikin kovolle? Kaikki ohjelmat mitkä netist löysin ovat joko maksullisia tai sitten on 1 minutin rajoitus. Onko olemassa hyvää ilmaista ohjelmaa jolla saa esim. windows media playerista tallennetua soundeja kovolle?
Kiitos vastauksista.
4206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siellähän media playerin yläreunassa on painike "kopioi musiikki" pistä kiekko sisään ja soimaan, paina sitä ja vot..

Äänestä
  • tarkoitin lähinnä musiikin tallentamista NETISTÄ... esim. radiosta.
    Eli tollainen optio... Record mp3, wav from any other sound line in such as radio , TV , CD Player directly.

    Äänestä

  • ääntä kovolle kirjoitti:

    tarkoitin lähinnä musiikin tallentamista NETISTÄ... esim. radiosta.
    Eli tollainen optio... Record mp3, wav from any other sound line in such as radio , TV , CD Player directly.

    MusicMatch on loistava ohjelma, ilmaisversiokin!
    Ja sitten vaan piuha radiosta (line out - äänikorttiin line in) ja muutat recorder settingsejä line in.. ja recci pyörii.

    Jos haluut äänestä laadukasta niin esim. cooledit on siihen oiva työkalu. Testaamaan vaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääntä kovolle kirjoitti:

saa mm. musiikin kovolle? Kaikki ohjelmat mitkä netist löysin ovat joko maksullisia tai sitten on 1 minutin rajoitus. Onko olemassa hyvää ilmaista ohjelmaa jolla saa esim. windows media playerista tallennetua soundeja kovolle?
Kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu