Saako uusi kilpailija voittaa?

aldatar

Hyväksytkö sen että uusi kilpailija voittaisi koko 50.000 euron potin olemalla talossa vähemmän aikaa kuin alkuperäiset kilpailijat?
Kyllä vai ei?

20

808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Manna.H

      Mun mieletä ainakin.

    • isoveli-75

      Ja uskon, että äänestävät katsojat ovat samaa mieltä. Voiton saa joku alkuperäisistä asukkaista.

    • Tottakai jokainen uusi asukas on kilpailija siinä missä muutkin ja hän pärjää niillä ominaisuuksilla mitä hänellä on.. Tai sitten ei.

      • Veerahdus

        Niillä ominaisuuksilla, heidän lähtökohta on aivan eri kuin vanhojen ja varsinkun kun ovat saaneet katsella kilpakumppaneitaan jos 24 h
        pitkän aikaa ja tuntevat. esim kaikilla tuntuu olevan epäilyksiä Jenni kohtaan ja sitten ollaan hurraa kun se puhuukin!


    • tai sitten ei

      Tässä vaiheessa useimmat katsojat varmaan ovat "vanhojen puolella" mutta onhan tässä vielä aikaa... Uudetkin ehtivät ansaita suosiota, varsinkin kun suuri osa katsojista on sen verran lyhytpinnaisia että mielipiteet ovat muutenkin koko ajan ihan tuuliviirinä.

      Katsojathan sen lopulta päättää, mielenkiintoista nähdä kantaako "alkuperäisten" suosio loppuäänestykseen asti... Ei tässä oikein tiedä vielä omaakaan mielipidettä ;)

    • mutta

      se varmaan on niin et vika joka vanhoista on talossa jälel , voittaa kans jotai, ellei sit 50 000 ja uusist viiminen talos olija voittaa myös..... tai jotai... siin on oltava joku tenkkapå, koska ei muute mitää järkee et toiset talos paljo pitempää ku toiset....

    • haloo-haloo

      Tottakai saa voittaa.
      Jos säännöt ovat sellaiset, että ketään kilpailemaan päässyttä ei suljeta voiton ulkopuolelle sen perusteella, missä vaiheessa sinne on mennyt, niin on turha spekuloida tällä asialla.
      Vanhat kilpailijat ja heidän kannattajansa ovat luonnollisesti sitä mieltä, että voitto kuuluu heille.

      Kaarlo on sitä mieltä, että vain hän ansaitsee voiton.

      Säännöt ratkaisee ja siihen pitää tyytyä kaikkien.

    • Ei !

      EI !

    • ja tää on vaan

      vaan tätä pilkun nu***mista..=)
      minusta se ei ole reilua.

    • äänestykseen mukaan.

      oisin ansainnu voiton ihan sen takii kun olisin uusin. ei mun mielestä kun ovat paikalla vaan kolmas osan kokoajasta. ei niistä voi tietää kuinka vittumaisiks tai tylsiks olisvat muuttuneet jos olisvat alusta asti olleet. ihmisen mieli on niin ihmeellinen jota ei kukaan tunne täysin. toiset kestää toiset ei.

    • tapauksessa

      Lähtevät eri lähtöpisteestä eli ei uusille voittoa missään tapauksessa.

    • Lotta...

      Toki voi voittaa.

    • EI JA EI...

      Peestä kaikki uudet ja oishan se jo ihan jörseestä jos joku niistä voittas!!!

    • Miksipä ei

      Tottakai saa. Mikäs järki sinne olisi muuten ollut kenenkään lähteä..?

    • saa, saa

      Turha nurista, ettei ole "reilu peli". Missä vaiheessa kukaan on väittänyt, että edes pitäis olla? BB saa muuttaa sääntöjä koska tahansa, get over it!

      Sitä paitsi paljon epäreilumpi asetelma on niitä uusia kohtaan: vanhoilla on jo kullakin vankka kannattajajoukkonsa. Uusilla on vähemmän aikaa hurmata katsojat. Monet katsojat vastustaa periaatteesta uuden voittoa vetoamalla johonkin kumman "reiluuteen", jolla ei ole mitään tekemistä BB:n kanssa, sehän on suosituimmuuskisa (milloin kenenkään suosiminen on ollut reilua?).

      Eli jos joku uusi on niin superpersoona, että saa katsojat puolelleen, niin tottakai ansaitsee. Siitähän suosituimmuuskisassa on kyse, että kuka on suosituin. Ei siitä, että kuka on pisimmän aikaa makoillut sohvalla, kun ei sitä ole päästy äänestämään poiskaan prkl, kun ei asukkaat anna niitä nimeämispisteitä.

    • hulius_755

      Ei, koska heidän tilannehan on aivan eri!
      Mielestäni voitto ei kertakaikkiaan kuulu uudelle asukkaalle, what´s the point? ja epäreilu.Heidän hermothan kestää pidempää nyt.

    • Lagersson

      Vittu, sääntöjen mukaan on elettävä.
      Vittu mitä tulee, jos yhteiskunnassakaan ei olisi sääntöjä.
      Vittu, kaikki olis päin persettä.
      Tottakai pitääkin voittaa jonkun uuden, koska vanhat ovat niin vitun apinoita.

      • Tuvit

        uttiv ei saa voittaa.TuVit voittaa


    • mutta

      50 000 e voisi vähentää 1/3 osan......

    • eieiei

      Ei ei

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      204
      7023
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4642
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      38
      4298
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3262
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1955
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1706
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1680
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1573
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1459
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1237
    Aihe