vaimennusta autoon

olisko kellää mitää hyvää vaimennusvinkkiä mil sai HALVALLA vaimennettua auton pellien pärinää, kun pärisee popittaessa niin perkeleesti. niin ja pitääs olla halpa, ei oikeen olisi varaa kalliisiin vaimennus massoihin...?
4512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan normaalia alustamassaa peltien sisäpuolille. Maksaa 4 €/kg. Noin 1 kg/ovi/luukku/lokari, niin jo vaimenee. Sillä massalla voit liimata bitumia ym. raskasta peltiin kiinni, pääasia että peltien paino nousee.

Äänestä

pumpulia korviin ja kuulosuojaimet päälle.Ei kuulu räminä, eikä kolina.

Äänestä

osta katto bitumia ja tarkoitan sitä mitä voi vetää isolla pensselillä..kyllä vaimenee eikä vesi pääse sen jälkeen vahingoittaa peltejä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nikkenakkerton88 kirjoitti:

olisko kellää mitää hyvää vaimennusvinkkiä mil sai HALVALLA vaimennettua auton pellien pärinää, kun pärisee popittaessa niin perkeleesti. niin ja pitääs olla halpa, ei oikeen olisi varaa kalliisiin vaimennus massoihin...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu