Evanna suunnitteli itse Lunan retiisikorvakorut

6

606

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • y6i78o

      typerää on että toi on tosi nätti , kirjassa se kuvailtiin rumaksi

      • Tinn

        "Lunalla oli paljetein koristeltu hopeakaapu, joka herätti jonkin verran hihittelyä katsojissa, mutta muuten hän näytti oikein nätiltä"

        Oma käsitykseni Lunasta on, että hän on kaunis omalla persoonallisella tavallaan. Evanna on täysin hyvä Lunana eli olen tyytyväinen. Toivottavasti osaa näytelläkin. Ainakin muut näyttelijät ovat sanoneet hänen olevan täydellinen Luna, jopa että "Hän on Luna".


    • susamutu

      Toi on tosi nätti vaikka kirjassa...noh... ei niin nätti.. :P

      • tyttöhän...

        oli kaunis! :OO mitä ihmettä ne ohjaajat pelleilee?!


      • tyttöhän... kirjoitti:

        oli kaunis! :OO mitä ihmettä ne ohjaajat pelleilee?!

        Ei kai se ulkonäkö liity sen hahmon luonteeseen (ellei ulkonäkö ole vallitseva osa hahmon kuvausta, kuten esim. Millicent Bullstroden kohdalla)?


      • EEEEE
        Stella_Polaris kirjoitti:

        Ei kai se ulkonäkö liity sen hahmon luonteeseen (ellei ulkonäkö ole vallitseva osa hahmon kuvausta, kuten esim. Millicent Bullstroden kohdalla)?

        Missä kohtaa Lunaa on kuvailtu rumaksi? Minä käsitin, että hän on erikoisen näköinen, siis ulkonevat silmät ja harottavat hiukset. Ei kai se välttämättä ole rumaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1329
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      526
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      488
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      465
    Aihe