Onko porukka vähän

Siis mikä siinä arvoituksessa voi olla niin vaikeata tajuta, sehän on ihan yksinkertanen.
Ja miten porukka jaksaa jauhaa siitä viestikaupalla kun se on selitetty jo moneen otteeseen. Argh! Käyttäkää nyt aivojanne... Vai jätittekö ne jo narikkaan heti kun avasitte Subin?
2307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kerro nyt minullekin ja selvennä, mitä vastauksella tarkoitetaan.

The floor is yours ...

Äänestä

he eivät pane wastaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmää? kirjoitti:

Siis mikä siinä arvoituksessa voi olla niin vaikeata tajuta, sehän on ihan yksinkertanen.
Ja miten porukka jaksaa jauhaa siitä viestikaupalla kun se on selitetty jo moneen otteeseen. Argh! Käyttäkää nyt aivojanne... Vai jätittekö ne jo narikkaan heti kun avasitte Subin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu