tkp - umpikotelo

Mistäköhan kyseisen sais ostettuu halvalla. Pitäis olla sellanen pyörivä umpikotelomalli...
101929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oon ite yrittäny ettii sellasta peter jones koteloo eri puolilta. Jos joku tietäis...

Äänestä

Yks mahdollinen ja melko hyvä on GK Pro- tuotemerkin Timecop- sarjan malli 9860PL. Siinä on läppä ja pyörii 360 astetta, sekä pamppua voi pitää siinä myös aukaistuna. Omakohtainen kokemus tuotteesta on hyvä.

Kannattaa ettiä tuolla hakusanalla netistä, eiköhän joku firma niitä siellä myy.

Hintahaarukka on jotain 30 - 40 egee...

Äänestä

Sitten joku firma myy normaali Sidekick- kotelon päälle laitettavaa läpällistä "huppua", joka luonnollisesti toimii originaalikotelon ominaisuuksilla. Eli jos on pyörivä malli, niin pyörii se vastedeskin.

Ainoa ero on tietty se, ettei pamppua saa hupun kanssa repäistyä kotelosta jos sen on avattuna sinne työntänyt...

Tästäkin mallista on omakohtaista kokemusta, joka on muuten hyvää, paitsi että paketista tulee huomattavasti GK:n koteloa suurempi. Juuri siksi aikoinani vaihdoin GK:n malliin.

Äänestä
  • Tarkoitin siis ASP:n Sidebreak- koteloa, enkä Uncle Mike`s Sidekick- tuoteperheen juttuja...

    Äänestä


  • Miksi porukka on niin innoissaan ASP:n Sidebreak-kotelosta, että se pitää saada vaikka sitten hupun kanssa. Siis hupun, joka poistaa kotelosta sen varsinaisen hyödyn, joka kyseisestä kotelosta tekee hyvän. Tarkoitan siis sitä sidebreak-ominaisuutta!?!

    Beltkeeppereillä virittelemällä saa kotelon kuin kotelon vyöhönsä poikittain. Ei siihen mitään rotaatio-ominaisuutta tarvita...

    Äänestä

Vanha stevari käyttää kainalokoteloa. 357 kolmen tuuman piipulla on yleensä riittänyt.

Äänestä
  • Huomaa kyllä että kommentti ole 15 vuotiaalta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ghdjhg kirjoitti:

Mistäköhan kyseisen sais ostettuu halvalla. Pitäis olla sellanen pyörivä umpikotelomalli...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu