heikko.Ihan kuriositeetin vuoksi kysyn,onko automaattivaihteisia motskareita ?
Vasen
koura
6794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
asennat sähkökäyttöisen kytkimen. Tai pneumaattisen. Skoottereita ainaskin löytyy myös automaatilla. Ja muistaakseni taitaa olla joku ihan oikea moottoripyöräkin, mutta ei tule merkki nyt mieleen.
Vanha tuutti löytyy, vai löytyykö, automaattina, jenkeistä voisi hakea. FJR 1300 löytyy puoliautomaattina, jossa ei kytkikahvaa ole. Vaihteet vaihtuvat joko jalalla tai sormilla.
Bosshosss, Corveten V8 pannulla tai Viperin V10, automaatilla molemmat...
Tosin EI heikko voimasille painoo n. 500 kg
..löytyy. Uusi Yamaha FJR 1300. Ei ihan automaatti, mutta melkein.
..stedaamassa vanhaa Jammun XS 650, siis jytäriä ja sen kytkintä, niin kaikki senjälkeen tuntuu helpolta ja kevyeltä.
Suzukien nestekytkimet hoituu muuten yhdellä sormella. Ainakin omassani (ja omilla sormilla).
vastauksista.Käpälä menee talven aikana operaatioon.Jos ei tule kalua on ensi kaudeksi funtsittava jotain mainituista vaihtoehdoista.