RFSU raskaustesti -- kiire!

Mihin kohtaan mahdollinen plussaviiva oikein tulee ko. testissä? Tein juuri testin ja siihen tuli näkyviin himmeä viiva, mutta jotenkin liian alas, siis sinne missä on toisenlaista materiaalia (no, olipas sekavasti selitetty). Voiko sinne alas tulla jokin ylimääräinen viiva vai onko tulos positiivinen? Onko jollain tietoa asiasta? Ja kyllä, aion käydä tekemässä uuden testin heti maanantaina YTHS:ssä, mutta olisi ihan kiva tietää jo nyt onko meille tulossa kesävauva vai ei.
43612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juu, muistan mulle käyneen samoin joskus noilla testeillä..se ompi nega. Sen viivan pitäisi tulla siihen kovaan osaan toisen alle. Harmitus vaan...
Itsekkin hetken jo melkein luulin sen olevan positiivinen, niin punainen se pehmeän/paksumman kohdan viiva oli. Koska näyte imeytyy kapillaarisesti imutyynyä ylöspäin siihen on vaan jäänyt matkalla hieman värireagenssia..

Äänestä
  • tavalla kävi minullekin. Ostin varmistuakseni tuloksesta apteekin oman testin, joka sitten näyttikin negatiivista, valitettavasti. Kovasti tuntuu kyseisestä, RFSU, testistä olevan epäselviä tuloksia. Saa minun puolestani se tuotemerkki jäädä kaupassa hyllyynsä. Jatketaanpa harjoituksia =)!

    Äänestä

  • Seira kirjoitti:

    tavalla kävi minullekin. Ostin varmistuakseni tuloksesta apteekin oman testin, joka sitten näyttikin negatiivista, valitettavasti. Kovasti tuntuu kyseisestä, RFSU, testistä olevan epäselviä tuloksia. Saa minun puolestani se tuotemerkki jäädä kaupassa hyllyynsä. Jatketaanpa harjoituksia =)!

    se testiviiva joka kertoo raskauden..tulee sen kontroliviivan alapuolelle, n.puoli senttiä siitä kontrolliviivasta.ei sen muoviosan alle..itellä tuli selvä viiva viime viikolla ja sitten myös haalempia..mutta tuosta kyseisestä testistä on ollu niin paljon huonoja kokemuksia täällä netissä, että enään en sitä aio ostaa.. se voi tehdä kuulema vääriä plussia, monet ovat niin kertoneet..kokeileppas toisella testillä, toisen merkkisellä siis, tilaa vaikka netistä noita acon10 testejä, ne ovat hyviä!!

    Äänestä

Myös meillä tehtiin tänään epämääräinen RFSU raskaustesti. Raskaus ei ole tähän hätään toivottu ja ehkäisystäkin on kaikenkaikkiaan huolehdittu, joten kuka hemmetti on suunnitellut testin, joka näyttää väkisin vähän sinne päin ja hommaa saa arvailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Mihin kohtaan mahdollinen plussaviiva oikein tulee ko. testissä? Tein juuri testin ja siihen tuli näkyviin himmeä viiva, mutta jotenkin liian alas, siis sinne missä on toisenlaista materiaalia (no, olipas sekavasti selitetty). Voiko sinne alas tulla jokin ylimääräinen viiva vai onko tulos positiivinen? Onko jollain tietoa asiasta? Ja kyllä, aion käydä tekemässä uuden testin heti maanantaina YTHS:ssä, mutta olisi ihan kiva tietää jo nyt onko meille tulossa kesävauva vai ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu