Tietääkö kukaan miksi Janet esittää niin kuin näitä albumeita ei olisi koskaan tehtykkään? Siis puhun nyt 'Janet Jackson' ja 'Dream Street' albumeista.
En ole koskaan kuullut Janetin puhuvan niistä tai edes esittävän biisejä niiltä! Miksiköhän?
Sääli koska ne muutamat kappaleet mitä olen kuullut on ollut tosi hyviä esim, Dream Street http://www.youtube.com/watch?v=PLJgjG0GKk4
En ole koskaan kuullut Janetin puhuvan niistä tai edes esittävän biisejä niiltä! Miksiköhän?
Sääli koska ne muutamat kappaleet mitä olen kuullut on ollut tosi hyviä esim, Dream Street http://www.youtube.com/watch?v=PLJgjG0GKk4
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onhan Janet niistä puhunut, ihan viimeaikoinakin. Joseph halusi, että Janet tekee ns. bubble-gum poppia, mutta Janet ei halunnut tehdä noita kahta levyä.
Ai no mulle ei ole vaan sattunut koskaan silmään juttua jossa Janet olisi puhunut niistä, mutta eipä kyllä tule niin tarkkaan seurattua Janetin juttuja.
Ja Janet ei ole varmaankaan sitten koskaan esittänyt mitään biisejä noilta levyiltä 'Control'in jälkeen vai?
'Dream Street' levynkin on näköjään tuottanut legendaarinen Giorgio Moroder, joten en ymmärrä mitä "hävettävää" niissä on... ja vaikka Janet ei olisikkaan niitä halunnut tehdä niin hyviä biisejä ne silti on, monet niistä voittaa 'All For You' ja 'Damita Jo' levyjen tuotokset.
Jepulis. Tuli tilattua tuo levy amazonin kautta, USAsta. Näin ensi kuulemalla levy ei ole hullumpi, toki Janet on noista ajoista kehittynyt laulajana ja PALJON. Muuten tältä levyltä on julkaistu When I Think Of You:n (Control) b-puolena Pretty Boy.
Itse antaisin levylle ensi kuuleman jälkeen arvosanan 3 , asteikoll 1-5.
Tää levy on hankala saada ja esim USAsta tilaamalla tuli paljon halvemmaksi kuin englannista. Jopa puolet.