Amispojut rehentelee

Alempana lapsellinen minä-minä ja mun isä on ajanut oikein kovaa rekalla 280 kilsaa!!! Onko tosiaan kysymyksessä aikuiset miehet, jotka ovat tien päällä vaarana liikenteelle? Mitä sanoo nyt kuskijärjestöt ja liikennöitsijöiden sormet puystyssä?
61505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hanki viikset!!!

Äänestä

"tos on vähän boonusta,kerrankin oli kuormat ajoissa perillä!"

Äänestä

Tulipa joskus -90 luvun alkupuolella vedettyä vaarallisia kemikaaleja ja urakkapalkalla,matka nopeus oli enimmäkseen n.100km/h,myös kuorma päällä! Kokonaispaino oli kyllä tuolloin "vain" 56000kg. En ole ylpeä näin jälkikäteenkään,mutta siirrettävät massat oli isoja ja urakkapalkka oli hyvä ja sillä piiskattiin kuskiin vauhtia! Hauskinta tässä oli että isäntä ei koskaan moittinut ketään liian kovaa ajamisesta?(vieläpä n,100 rekkaa talossa) Olisi luullut jonkun kantavan huolta rengas/polttoaine kuluista? Nopeudenrajoittimista ei ollut tuolloin tietoakaan,näyttivät kyllä sitten joskus kippaavan ojan pohjalle väsymyksen takia ei nopeuden.

Äänestä
  • Mites viinikan sisut kulki lipeäkuorma päällä noin kovvaa?

    Äänestä

  • Mulle puhui kerran vanha rahtimies ETTÄ! Ennen kun ei ollut rajoittimia niin rahtikuskit ajoi tota 80km/h mutta kun tuli 90:ää rajoittimeen niin kaikki vetää nilkka suorana. Mistä johtuu vaikka nykyään on vakio säätimet sun muut hienoudet???

    Äänestä

  • kulki? kirjoitti:

    Mites viinikan sisut kulki lipeäkuorma päällä noin kovvaa?

    Se oli fosfori happo s-järveltä,hyvä tuo live arvauskin!(sisu/scania,oli vekottimet)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopeuksillaan kirjoitti:

Alempana lapsellinen minä-minä ja mun isä on ajanut oikein kovaa rekalla 280 kilsaa!!! Onko tosiaan kysymyksessä aikuiset miehet, jotka ovat tien päällä vaarana liikenteelle? Mitä sanoo nyt kuskijärjestöt ja liikennöitsijöiden sormet puystyssä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu