Miksi oikein pidän Nykistä, Olen turistina ollut sielä joitain kertoa. Mutta mika on N.Y. city lumous.
New York
N.Y,
3708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
minusta se kylä on kyllä iso mutta muuten se ei minuun mitään ihmeellistä vaikutusta tehnyt. Ihmiset kylläkin ovat ennakko-arvioita miellyttävämpiä. Muuten kolho pilvenpiirtäjämetsä.
Tietenkin tarjontaa löytyy joka lähtöön mutta sittenkin esim. Sveitsin alppiseudut ja kylät ovat minun juttuni.
Olin keväällä reissussa ja tykästyin kaupunkiin todella paljon! Sanonta, että tuo kaupunki ei koskaan nuku, on niin totta! Myöskin asenne: "Anything goes" on mahtava. Kyllä vähän ahdisti kun palasi kotiin Helsinkiin joka tuntui tosi tuppukylältä :-)
Minä pidin tuosta suurkaupungin sykkeestä ja siitä että sieltä löytyy kaikille kaikkea ja voit tulla sellaisena kuin olet. Kukaan ei paljoa tuijottele koska kaupunki on aikamonen ihmisten ja erilaisten kulttuurien sulatusuuni.
Ravintolat, teatterit,´nähtävyydet, museot ovat mahtavia. Sekä Keskuspuisto, keväällä todella kaunis.
Central Park (riippuen onko Manhattanilla vai NYC)on kauneimmillaan syksyllä, kun tulee muutakin väriä kuin vihreää-