hei inhootteks te teidät siskoja? Mulla on isosisko ja pikku sisko ja isosisko ei asu kotona ja sillä on kaks lasta. Mun siskot rokkaa kympillä! Ne on ihanii mä en älyy miks jotku inhoo niitä? Lähettäkää syy, miks rakastatte ja/tai vihaatte siskojanne!
siskot. sika vai bestiksesi??
SisKonIhaLiA
91221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
itse olen 15 ja siskoni 16. Olemme yleensä samassa kaveriporukassa ja teemme kaikkee pöhköö mitä vanhemmat ei missään tapauksessa saa tietää. Olemme kuin parhat kaverit :D
Veljeni on ihan nynnerö taas. 13w. Jos saa tietää mistään mitään kertoo heti äitille. Ei tartte kuin kiroilla niin heti itkemässä. Oikeen kunnon lellitty penska.
Mulla ja mun siskolla on myös 18 vuotta ikäeroo ja tuun sen kans paremmin toimeen kun 6 vuotta nuoremman pikkusiskon kanssa. (outoo?!)
Mun isosisko on ihan mahtava(24v). Se on ihan kuin mun toinen äiti, se johon luotan täysin ja kenen luona voin asua ja kehen tukeutua.
Vanhimman siskoni (mua 18v vanhempi) tullaan ihan ok toimeen. omistetaan pari heppaa, mut en tiedä, joskus menee hermot siihen tosi pienestä.
Toinen sisko (4v vanhempi). Hmm.. Joskus ollaan ihan kivoissa väleissä, mut nyt meni käräyttämään mut äidille alkoholin nauttimisesta, eli välit on --- -.-
sit on vielä kolme 2v vanhempia siskoja, (kolmoset) niitten kanssa tuun ihyan älyttömän hyvin toimeen! Ollaan tosi hyvis väleis, joskus samassa kaveri porukassa, käyn heil kylässä jne jne :)
Mulla on yks isosisko(16v) ja mä rakastan sitä ihan kauheesti!!!
Rakastan isompia siskojani (15-vuotiaat kaksoset) mutta pikkusiskoni (12-v) on välillä ihan hel*etin rasittava!
Isommat siskot ymmärtävät,huolehtivat,auttavat, mutta pikkusisko esim. alkoi huutamaan kun sai tietää et mun menkat alkoi "Tiiallaa alkoii meenkaat". Noh, ei voi mitään.
tosi kiva sisko :) ei riidellä juur koskaan ja voidaan puhuu toisillemme lähes mistä vaan :) Se ymmärtää mua paremmin ku kukaan mun kavereista (varmaan siks kun ollaan niin samanlaisii) ja huolet on siks usein samat (tai ainaki samat mitä sil on ollu viime vuonna,jos ne liittyy koluun)koska meil on vaan vuosi ikäeroo.
Mul on kyl myös toinen isosisko.No sen kans nyt ei olla niin läheisii (johtunee ikäerosta,se on 18v ja mä 15v) mut kyl me toimeen tullaan :)
on. Syökin niin äänekkäästi... Se on nyt 14, mua kolme vuotta nuorempi. Haukutaa aina toisiamme ja varastetaan huoneistamme tavaroita. Ärsyttävintä on ku se aina hokee kuin lapsellinen mää oon, vaik ite on sellanen Teini, et huh,huh... Hauskaa meil on vaa silloin ku jompi kumpi alkaa pelleillä..silloin hauskaa voi jatkua ihmeen pitkällekin.
Toinen sisko on vasta olisko ollu 7. sekin ärsyttävä, mut söpö:)
sika