Habbo vai RuneScape?

joku?

Minun mielestäni habbo on aivan paska ja turhanpäiväinen, mutta runescape on 100% parempi.

MIKÄ ON SINUN MIELIPITEESI LÄHETÄ TÄNNE.

16

917

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisastietäjä100äo

      Habbo perseestä. Siellä käy vain 7-9v porukkaa jotka sanoo aina iäkseen jtn 11-15w! Runescapelle täydet pisteet. Toisin kuin habossa siellä ei juuri liiku teinixejä, ja suurin osa pelaajista on yli 11 vuotta. Hyvä että Runescape on keksitty, sillä muuten suurin osa niistä hemmetin habbokersoista pyöris siellä. Vaikka habbo onkin aivan turha, niin pysykää te tenavat kuitenkin siellä, älkääkä jalallakaan astuko Runescapen teinixittömään ja aikuismaiseen maailmaan. Että näin. Ps: Tuntui taas hyvältä purkaa itseään...Hehe..

      • Muistutan

        Suomen lapsista suurinosa viihtyy Runescapen "ihmeellisessä aikuismaisessa maailmassa", kuin habbohotelissa? :)


      • kaljatuoppi

        molemmat on perseest

        taulukko perseys: habbo ruenscape
        100% 100%


        taulukko hyvyys: habbo runescape
        0% 0%


    • soldat90

      habbohotelli:
      suunniteltiin alunperin 20v ihmisten seuranhaku ja chattailu paikaksi kunnes 8w kakrut löysi sen ja levitti sanaa...

      RuneScape:
      java pohjainen peli jossa omien kokemuksien mukaan liikkuu IHAN YHTÄ PALJON 8w kakruja kuin habossakin...toisin kuin habbo, runescape voidaan luokitella "peliksi" vaikka se ei missään tapauksessa mikään hyvä sellainen ole.
      Huomatkaa myös että runescape ei ole roolipeli...hyvä klooni ehkä, mutta roolipeleissä pääpaino keskittyy sosiaaliseen vuorovaikutukseen eikä runescapen tapaan "levelleihin"

      HUOM: ensimmäisen viestin ulkoasusta päätellen ei hänellä ikääkään varsinaisesti ole tarpeeksi arvostelemaan muita ns. "pelejä", sillä kakaroilla on tapana antaa täydet pisteet sille "omalle" pelille oli se miten surkea hyvänsä (koska heidän elämänsä suurin kanssakäyminen tapahtuu siellä) ja haukkua muut pelit pystöön.

    • Juoksupako(run escape)

      Habbo vai runescape? Hmm... siinä vasta pulma. Itse EN missään nimessä koskisi kumpaankaan. Perusteluita? OK. Eli habboa ei nyt voi varsinaiseksi peliksi sanoa, vaan kakaroiden keskustelu\chätti huoneeksi. Menkää vaikka ennemmin irccaamaan jos on pakko keskustella netissä tuntemattomille. Runescape... Tämä peli on oikeesti jotain niin surkeeta, mitä joku voi ikinä vaan kuvitella. Ja ku joku mainisti, että peli on aikuismaisempi... ei näin, ei näin. Siellä pelaa jotkut 7-11 vuotiaa skidit mitkä on just oppinut käyttämään tietokonetta :D Jos ei olisi mitään kunnon pelejä valittavana, niin Runescapen sijasta kaivaisin vanhan koppa nintendon kaapista ja alkaisin pelaamaan mariota. Siinä ainakin on paremmat "muusiiki" jos niitä nyt musiikeiksi voi edes kutsua. Oma mielipiteen on se, että habboa häslää kaikki ketkä haluaa keskustella nimettömästi netissä, ja kaikki penskat minkä mielestä on siistii ku saa pyytää jonkun toisen "lapsen" (huom. joku kesi-ikäinen körmy, joka esittäytyy lapsen internetissä) puhelin-numeron jota voi esitellä kavereilleen ja ansaita rispectii niinQ. Runescapea taas pelaa ne, jotka ovat kiinnostuneet nettipeleistäm, ja etenkin rooli, sellaisista. Esim. MMORPG pelit. Mutta, heillä ei kuitenkaan ole varaa maksaa mistään kunnon peleistä, kuten Wow, tai edes Guild wars joka on halvempi. HÄVETKÄÄ TE JOTKA PELAATTE RUNESCAPEA.

      • fossu

        noi on kummatkin ihan perseesta =/ tylsiä kun mitkä ja varsinkin habbo täynnä peeloja ja pedofiileja ja näsä wiisaita skiduja joilla ei ole varmaan varaa edes rs:ssn kuukausi maksuun !!!


      • nimimerkki

        joo-o. en itekkään pelaa runee, mutta silti en alkais maksaa jostakin hemmetin nettipeleistä oikeaa rahaa. ei se silti tarkota että minä köyhä olisin.. ei ei. en vain tahdo tuhlata rahaa turhaan paskaan!!!


    • new jundu

      Habbo ja runescape ovat molemmat oikein hyviä netti pelejä, itse en ole pariin vuoteen pelannut habbo hotellia. Nuorempien 7-11 vuotiaiden seassa chattaileminen alkoi kyllästyttää joten aloin pelaamaan runescapea...Mutta kun runescapea nyt parisen vuotta olen pelannut niin olen huomannut että siellä on täysin samallaista porukkaa mutta paljon enemmän. Kuitenkin runescapen puolelle käännyn koska siellä on myös aikuismaisempaakin seuraa. Ei habbokaan mikään huono peli ole ja saatan pelailla sitä huonoina päivinä.

    • Vaikka et Habbosta tykkää yhtään, niin silti se tuntuu sopivan sulle parhaiten.

      • zeihou

        rune on todella surkea peli


    • uikkula

      runescape on ihan selvästi parempi kuin joku ¨habbo hotel¨habbo on ihan hevosen perseestä jos joku valittisi niin valitsisi nyt edes hyvä pelin eli runescapen

      • huiluuttaja

        huomaa heti mitä "runescape" on tehnyt sullekin.


    • KUMPIKI

      EI MITÄÄN HABBOA TAI RUNEA.. COUNTER STRIKE SOURCE SE PITÄÄ OLLA


      OSTAKAA KAIKKI COUNTER STRIKE SOURCE!!!

      • ON PASKEMPI KUIN KUMPIKAAN ...

        JA OSTAKAA SE VITUN HL2/COUNTER-STRKE SOURCE SAATANA!½!"!!!one1!!1


    • kummalinen ja olematon

      habbo ja runescape eroaa toisista paljon, joten ei voi sanoa kumpi on parempi =P.

    • ozzo

      rune on paras!!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      42
      2106
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      170
      1868
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1140
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      91
      895
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      879
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      839
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      763
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      681
    Aihe