DVD+R DL viimeistely Nerolla

Moro!

Miten pystyisin nerolla viimestelemään dvd:n? Poltin double layer 8,5gb levyn täyteen, mut en pysty edes koneella kattomaan niitä tiedostoja. Nerolla kun avaa, niin ne tiedostot näkyy siellä. Vai onko vika edes viimeistelyssä, kun koneella ei voi edes tehdä mitään?
3255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minkä valitsit tyypiksi, vai valitsitko dvd-muodon.

Äänestä
  • joo Data DVD:n valitsin.

    Äänestä

  • snoopyy kirjoitti:

    joo Data DVD:n valitsin.

    Jäiköhän sinne ruksi ruutuun, jotta voisit lisäillä vielä siihen levyyn.
    Kokeile lisätä, vaikka vaan joku ihan pieni tiedosto'; vaikka pikakuvake (se vois vielä mahtua) ja katsele kaikki välivaiheet läpi ja poista se ruksi sieltä multisessioruudusta.
    Nyt Neron pitäis myös päätellä levy, jotta se näkyisi muissakin koneissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


snoopyy kirjoitti:

Moro!

Miten pystyisin nerolla viimestelemään dvd:n? Poltin double layer 8,5gb levyn täyteen, mut en pysty edes koneella kattomaan niitä tiedostoja. Nerolla kun avaa, niin ne tiedostot näkyy siellä. Vai onko vika edes viimeistelyssä, kun koneella ei voi edes tehdä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu