Me etsimme sijaissynnyttäjää,koska se on ainoa mahdollinen keino meille saada biologisesti lapsi, siis oma pikku TAAPERO. Jos haluat auttaa ja kiinnostuit, niin ota ystävällisesti yhteyttä sähköpostin kautta ja voimme keskustella asiasta enemmän???
Taapero
7
831
Vastaukset
- palsta..
ehkä voisitte siirtyä odottajien palstalle koska hehän ovat elävä esimerkki siitä että heillä tämä homma toimii.
miten ihmeessä me voisimme alkaa teille sijaissynnyttäjiksi kun ei edes omia lapsia saada??? - Sivusta seuraaja
Huomaa tosiaan, ettei ole raskaudesta kokemusta, kun tuollaisia edes kehtaat kysyä. Voin kertoa sulle ihan sellaisen tosiasian, että kukaan ihminen ei jaksa olla työjuhtana toiselle: voida pahoin, revittää kehoa arville ja synnyttää tuskan kautta. Adoptio lapsi tai tyydy kohtaloosi. Tässä elämässä kun ei voi saada kaikkea, mitä haluaa. Mullakin tekisi saakelisti mieli matkustaa Malediiveille, mutta ei ole rahaa. Ehkä sen sijaan sinä voit tehdä sen, kun ei tarvitse tuhlata vaippoihin ja nauti siitä!
- mieltä
..huh huh. Kukaan täysjärkinen ei ryhdy moiseen. Voisin itse harkita ko. asiaa, mikäli palkkio olisi huomattava (puhutaan sadoista tuhansista euroista).
Mutta ei alkup. kirjoittaja voi selvästikään ymmärtää, minkälainen asia raskaus on naiselle henkisesti ja fyysisesti, puhumattakaan kaiken sen jälkeen antaa vauva pois.Haloo... - sydämmet toivoa täynnä
mieltä kirjoitti:
..huh huh. Kukaan täysjärkinen ei ryhdy moiseen. Voisin itse harkita ko. asiaa, mikäli palkkio olisi huomattava (puhutaan sadoista tuhansista euroista).
Mutta ei alkup. kirjoittaja voi selvästikään ymmärtää, minkälainen asia raskaus on naiselle henkisesti ja fyysisesti, puhumattakaan kaiken sen jälkeen antaa vauva pois.Haloo...Haluan selventää omaa kirjoitustani,minulla on lapsia ja tiedän mitä raskaana oleminen on. Miehelläni lapsia ei ole ja siksi haluaisimme yhteisen biologisen lapsen.Itse en pysty lapsia saamaan,koska minulta on poistettu kohtu.Siksi toivomme, että löytäisimme sijaissynnyttäjän.
- Mimmu
Hei!
Mekin haluaisimme näin lapsen, mutta onkohan tuo enään mahdollista? Uutta lakia västään ja siinä tullaan kieltämään sijaissynnytys lailla. Tällä viikolla saadaan varmaan laki tehtyä. Mitäs me sitten tehdään? Oletko kysynyt väestöliitosta, että aloittaako ne hoitoja tämän asian suhteen enään?
Me ollaan tai minä olen mielessäni miettinyt, että jospa venäjälle lähtisi toteuttamaan tätä asiaa, kun suomessa se kielletään. Olisiko teillä siihen kiinnostusta? Kirjoita sähköpostiosoitteesi, niin voisimme kirjoitelle muutenkin lapsettomuudesta ja tunteista ja siitä mitä elämä tuo tullessaan. - Anonyymi
Meillä on taapero joka on itkupilli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502244Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖25988Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82952Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68873
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54853Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me121842Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749