Omistan tollasen 28tuumasen Bekon(n.5v vanha). Siitä ruutu pimeni ihan ykskaks ja rupesi pitää pientä "ininää". Onkohan siitä sulake palanu vai kuvaputki menny? ja onnistuukohan mahollisesti sulakkeen vaihto itteltä vai pitäskö liikkeeseen viedä?
KIITOS!!
KIITOS!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
En tarkoittanut sulaketta, vaan muuntajaa!!
Mutta 5 v Beko = romutukseen.
Sinne liikkeeseen mistä oot ostanut telkun pitää kestää noin 10v. Ei haittaa vaik takuu olis 1v, niin silti on virhevastuu. Juu ensiksi selvität tuon asian ja sit vasta itse kosket muuntajiin jne... tosin telkkua ei kannata aukasta ellei tiedä mitä tekee.
Aikoinaan meillä oli vanha mustavalko Salora.Sen kuva pyöri.Sisällä oli sellainen lipukka.Kun sitä naisten muovikamman päällä painoi,pyörintä lakkasi.Joskus kampa luiskahti ja aikamoiset tömpsyt antoi sormille.Eli ei kannata itse aukoa takakantta,ellei varmasti tiedä mitä tekee.