Pakettilähteet

Päivityksiä tulee aika tavalla mutta onko muita lähteitä kun ne us.debian.org josta lataus tapahtuu vaan kolmasosalla nopeudesta mitä normaalisti latausnopeuden pitäis olla.
2774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Debianilla on useita mirroreita ympäri maailmaa. Suomestakin semmonen löytyy. Itselläni sources.list:n sisältö on:

deb http://ftp.fi.debian.org/debian/ etch main non-free contrib
deb-src http://ftp.fi.debian.org/debian/ etch main non-free contrib

deb http://security.debian.org/ etch/updates main non-free contrib
deb-src http://security.debian.org/ etch/updates main non-free contrib

deb http://www.debian-multimedia.org etch main
deb http://scratchbox.org/download/files/sbox-releases/0.9.8/deb/ ./

Tota scratchbox:n repositorya tuskin tarvitset, mutta muuten toi sopii sullekin.

Äänestä
  • vaihtaa samat lähteet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Etch:lle kirjoitti:

Päivityksiä tulee aika tavalla mutta onko muita lähteitä kun ne us.debian.org josta lataus tapahtuu vaan kolmasosalla nopeudesta mitä normaalisti latausnopeuden pitäis olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu