Salla

Onko kukaan käynyt ikinä Sallassa laskettelemassa ?
Jos on niin onko siellä minkäänlaista after ski toimintaa? vai enemmän jotain humppameininkiä/ei menoa ollenkaan. Tarkoitus pyörähtää helmikuun alkupuolella.
Kiitos tiedostasi!
2250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

käy kattoon netti sivut www.salla.fi
no kyllä keloravintolassa on melkein joka viikon loppu jotain, ainakin lauantaisin disco... ja onhan keskustassa kämppis missä on myös disco aina lauantaisin mutta voi olla tosi hiljaista ku tuut helmikuussa...

Äänestä
  • Salla on lähinnä rauhallisten perhematkailusta kiinnostuneiden ihmisten paikka. Helmikuu tavallisesti on kovien pakkasten aikaa, joten hiljaista sen vuoksi siellä on.
    Hintataso saattaa olla alhaisempi kuin muualla. Riehapaikat ovat Kuusamo ja Kemijärven Pyhä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka Puupää kirjoitti:

Onko kukaan käynyt ikinä Sallassa laskettelemassa ?
Jos on niin onko siellä minkäänlaista after ski toimintaa? vai enemmän jotain humppameininkiä/ei menoa ollenkaan. Tarkoitus pyörähtää helmikuun alkupuolella.
Kiitos tiedostasi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu