Renault clio sport 2.0

tietämätön..

Kertokaahan kokemuksia/tietoja...ihan mitä vaan Renault clio sport 2.0 mallista, kiitos! =)

7

4874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuosimallia

      Siinäpä se eli mitä vuosimallia tarkoitat vai oletko kaikkiruokainen?

      • alkup.

        aikas uusista haluisin tietoja n 1999-tähän asti, mutta vanhemmistakin saa kertoa tieto on aina tervetullutta, kiitos!=)


      • vuosimallia
        alkup. kirjoitti:

        aikas uusista haluisin tietoja n 1999-tähän asti, mutta vanhemmistakin saa kertoa tieto on aina tervetullutta, kiitos!=)

        Tuo Clion malli taisi kyllä tulla Suomeen vasta vuonna 2000 ;-) Koeajoin 2002 mallin ja tosi kiva ajettava mutkatiellä, suosittelen kokeilemaan. Huonona puolena ajoasento, ratti saisi olla lähempänä ja pystymmässä.


      • kertoi jo...

        paljon kysyjän tarkoittamasta korimallista.Tuo "vanha" Clio 2.0 16V koneella oli Williams, ei Sport.


    • Vavavoom

      Itseltäni löytyy v.2000 Sport ja kokemukset lähes pelkästään positiivisia, tosin pari viikkoa sitten lattia kastui, mutta oma vika kun en ollut huoltanut kunnolla, asiasta lisää tämän topickin yläpuolella.

      Ajaminen Sportilla todella hupaisaa, autoa saa paiskoa mutkiin käsittämättömällä vauhdilla ja se pysyy täysin hallittavana ja valmiina idioottimaisiinkin suunnnanmuutoksiin. Päällimmäinen tunne on että auto kertoo mitä tapahtuu ja on ennalta-arvattava, kaasulla ohjaaminen tapahtuu neutraalisti, perä ei lähde sivulle kuin tykin suusta. Ratin kautta saa kiitettäväsi tietoa tienpinnasta ja pidosta.

      Sisusta on hieman muovinen ja kitisee, tosin sen kitinän voi hoidella itse helposti.

      Vuoden 2000 malleissa konepelti alumiininen, joten auto on hieman kevyempi kuin myöhemmät mallit, paitsi Cup-malli.

    • ostin just!

      Mä ostin just vko sitten tuollaisen vm 2003 mallia. Tehoa 16-venaisena 179 hv. Ja sanon vaan että vaikka talvikelit kovat niin kyllä lähtee! Pata on upea, kiertää liki 8000 ja kiihtyy. Kunhan lumet sulaa niin tällä lyödään luu bemari-ja volvokuskien suuhun. Samoin bensaturboja ajaneena sanon että joku Ibiza Cupra tai Fabia RS on kevyttä kauraa tän rinnalla.

      Aivan upea ajettava. Mutkatiellä menee hallitusti lievässä sivusladissa ja ohjauksella tuntee koko ajan miten paljon pyöriä pitää kääntää. Hyvä vakiovarustelu, nahkapenkkiä ja automaattista ilmastointia jne.

      Sain muuten vielä halvalla ja vähäsen ajettu!

    • nimimerkki on pakol.

      Tää on vähän Off Topic mutta kysyisin että sopiiko 1.6 16v -04 Clioon Clio sportin takajarrulevyt. En viitsinyt tehdä uutta aihetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4772
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3553
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3444
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3350
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2950
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2690
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      14
      2370
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2360
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2185
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      33
      1774
    Aihe