Hah hah! NYT on hauska viikkotehtävä! Vihdoinkin tapahtuu jotain kivaa
HAUSKA
viikkotehtävä
8784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
aivan loistavia hahmoja luotu :D
Kaki aivan mainio ykkösluokan matkustaja suurine rikkaiden puheineen ja Olli taas viiksineen ja perukkeineen muistuttaa Irwin vainaata :) Hanne vetää hyvin rooliaan vanhana naisena ensimmäisellä lennollaan ja etelänmatkallaan :D
NIIIN todella hyvä tossa mommo roolissa. Ihan helmee katottavaa.. Toivottavasti jaksaa loppuun asti.. Ollikin vetää hyvin ja Kaki.
Olli oli hyvä kun alkoi voida pahoin kesken lennon heh. Tais lentoemo Mia tuoda oksennuspussin eli biojätepussin Ollille :D Hanne laukas hyvin kun kertoi osaavansa hiukka kieliä ja kertoi osaavansa puolaksi oksennuspussin, joltain puolalta se kyllä kuullostikin :D Kakikin koittaa hiukka tutustua muihin matkustajiin vaikka istuu ensimmäisessä luokassa Jennin ja Miran kanssa muista erillään =)
Sarille ei tarjoilla lennolla kun on niin nuori 19-v, joten otti tömpsyt vieruskaveriltaan Ollilta kun selkänsä käänsi :)
Siis Hanne aivan loistava roolissaan =) Ei voi hymyilemättä seurata tuon harmaapään eläkeläisen ensimmäistä lentoaan heh.
Nyt tarjoillaan ateria lennolla :D Mia kävi lentoemona päiväkirjahuoneessa ja sai mukaan jotain valmis mikroaterioita jaettavaks :) Matkustajat valittavat kun ruoka on kylmää. Ei ole lämmitetty lainkaan. Nyt Mialla hommaa kun lämmittää jokaisen ruuan erikseen mikrossa :) Pillimehutkin kuului ateriaan :)
Olli kertoo surullista tarinaa ex vaimostaan Merjasta joka haudattiin Ämmänsuon kaatopaikalle kun ei ollut rahaa hautajisiin :DD Muut ovat järkyttyneitä tapahtuneesta =)