www.pidro.net

Kovasti keski-pohjanmaassa mainostettiin sivustoa, mutta eipä mainittu että ovat ainoastaan ruotsinkieliset.
Innoissani luin keparin jutun, ja luulin löytäneeni mukavan uuden web sivuston, JA PASKAT!

Eli olisko liikaa vaadittu, suomentaa nuokin sivut, kun peli on kumminkin KOKKOLASTA lähtöisin.
151926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

...vaikka en ruåtsinkielinen olekaan, voin kertoa että sivut toimii loistavasti ja tämmöistä "kielikylpytyyppistä" pidronpeluuta voin suositella kaikesta huolimatta kaikille pidronystäville.

Äänestä

Pidroa ei pelata kielillä se on sama mitä puhut kunhan pidät hauskaa pelaten.

Seljesissä oli sunnuntaina "LIVE" pidroa ja siellä oli Vanhoja,nuoria,miehiä,naisia,ruotsinkielisiä ja suomenkielisiä ja kaikkilla oli hauskaa joten pelataan ja sillä sipuli.
ps: Pidro on tullut jenkeistä tänne pohjanmaalle vaikkakin se onkin Kokkolan kansallispeli.

www.pidro.net

Äänestä
  • Epäilijöille kerrottakoon ,että peli (siis USA:ssa nimellä Pedro) on kehitetty Pitch nimisestä pelistä joka taas on kehitetty vanhasta brittiläisestä korttipelistä nimeltään All Fours.
    Saa tarkistaa-linkki seuraa perässä :)
    http://www.pagat.com/allfours/pedro.html

    Äänestä

Tuon verran jos ei ruotsia osaa, niin adios.
Jäin muuten koukkuun.

Äänestä
  • Miten pääsen pelaamaan ohjelma oli pysähdyksissä lataamisesta ei tullut mitään!

    Äänestä

ja heko, heko.

Äänestä

ben hur pelaa pidroa netissä

Äänestä

ben huria ei ole näkynyt missä se luuraa?

Äänestä

pelaako ben hur pidroa nukkumatissa?

Äänestä

jos ei halua palvelua tarjota kaikille niin runkatkoon pienessä piirissään

Äänestä

oliko hedmanin bror pidron em-kisoissa alavetelissä?

Äänestä
  • Ei ainakaan voittanut kisoja.

    Äänestä

när ordnas pidro em i nedevetil kanske edgar kan åka dit med storbonden och bonden erik de har börjat spela pidro. erik är så nyfiken på allting så rörs en gång menade han köra på en älg när han kom från vittsar shell

Äänestä

erik har aldrig haft en kvinna. en kvinna sökes ni kan anmäla åt kvikantbonden han är i behov av en kvinna

Äänestä

Kunde inte ansluta. Kontrollera internetanslutningen. EI PÄÄSE PELAAMAAN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pidrohai kirjoitti:

Kovasti keski-pohjanmaassa mainostettiin sivustoa, mutta eipä mainittu että ovat ainoastaan ruotsinkieliset.
Innoissani luin keparin jutun, ja luulin löytäneeni mukavan uuden web sivuston, JA PASKAT!

Eli olisko liikaa vaadittu, suomentaa nuokin sivut, kun peli on kumminkin KOKKOLASTA lähtöisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu