viikkotehtävä

En nähnyt loppuviikon bb tä. Olin mökillä ja subbari ei näkyny siel. Voisiko joku kertoa onko tapahtunu miyään ja selvittikö ne viikkotehtävän?
1318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viikkotehtävä meni niukin naukin läpi. Ei tosin Jennin ohjeen mukaan vaan pihalle levitettiin vaahtoa jonka sekaan oli laitettu arpoja. Kolmeko kaveria niitä sieltä kahmi vai oliko kaksi, en nyt muista. Arpaa vastaan päiväkirjahuoneeseen ja sillä sai valita kahdesta kuoresta jomman kumman. Toisessa oli niiden rappujen ohjeet ja toisessa se heidän arvoituksensa ratkaisu. Uusista pojista siellä yksi oli, eli se arvan löytäjä ja hän sitten valitisi sen telineen ohjeen. Puita jouduttiin lyhentämään ja siten teline oli etenkin painavempien sitä ylittäessä hilkulla ottaa muuriin kiinni. Mutta suoritus kelpasi.
Arvoituksen ratkaisun saivat myöhemmin sitten kaupan päälle.
Mitään suurempia juhlia ei ole talossa ollut. Vähän viiniä perjantaina vai lauantainako joivat ja sari teki enemmän tuttavuutta Karin kanssa. Ei kuitenkaan yhteiseen sänkyyn.
Kaarlo lähti ja siitä eteenpäin varmasti jo oletkin lukenut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsku1978 kirjoitti:

En nähnyt loppuviikon bb tä. Olin mökillä ja subbari ei näkyny siel. Voisiko joku kertoa onko tapahtunu miyään ja selvittikö ne viikkotehtävän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu