Koirani sai kopin miten olette saaneet oppimaan sen meneen koppiinsa . Sateella olis ainakin lämmin paikka . Vai onko myöhästä opettaa .
Koppiin opetus
4 kk v. pentu
3290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Laita koppiin herkkupaloja.
Joskus koppiin opetteleminen vie aikaa. Kyllä ne sinne menevät ennemmin tai myöhemmin.
Olen laittanut koiran mielestä ihanimman hajuisia tavaroita sinne koppiin: poikani urheilusukat (pesemättömät), vanha hikinen metsästyslakki ja roskiin menossa olleet rintsikat pesemättä tietty. Sitten puruluut ja muuta hauskat lelut ja mutusteltavat on saanut myös hakea kopista. Vanhasta virttyneestä torkkupeitosta hän laittaa siellä kovasti pesää. Ja koira viihtyy:)
Pentu alkoi jo meneen koppiin laitoin sinne kuivia heiniä se on siellä illalla ja aamulla navetoinnin ajan ja satunnaisesti päivällä kun joudun laittaan sen kiinni .Näyttää nauttivan pääsee kyllä heinälatoonkin jos haluaa mutta on alkanut valitseen mieluummin kopin .