naimisiin (gallup!!!!)

sanna

minkälaiset on TEIDÄN unelmahäät?
itelläni kohta edessä...ja alkaa jo jännittämään... mutta kukapa ei omia häitään jännittäisi..
ONNEA KAIKILLE JOTKA MENEVÄT NAIMISIIN TÄNÄ VUONNA!!!
TODELLA IHANA TUNNE!!!

13

1070

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www

      katso: www.ihanatunne.net

    • Bride to be

      Mulla ne on sellaset, että lähimmät ihmiset, joita näkee aina liian harvoin, viettävät päivän ja illan kanssamme. Ja rennoissa merkeissä, ei mitään erikoista. Ulkoisista puitteista nyt ei ole niin väliä, inhoan muutenkin juhlia ja sukulaisia ja kaiken maailman röyhelöitä. Muutama viikko enää, mutta ei kauheesti jännitä kun tietää että siel on vaan läheisii ja kun niin pienel varotusajalla järkätään nää (ei kiinnosta suunnitella monta vuotta etukäteen, tuntuis siltä että miksi me odotetaan, kun kerran ollaan jo varmoja) ja kun on niin monta vuotta oltu yhdessä :) tietty aina vähän.

      • <<<<

        JA SELLAISET HÄÄT OIKEASTAAN MISSÄ OLISIMME IHAN KAKSISTAAN


    • Ellu

      Meidän unelma häät on kuin pikkulapsen suusta. Paljon väkeä, Paljon suunnitelmia, Pientä väsäämistä. Värien ja koristelujen pähkäämistä. Ja tietysti kunnon "prinsessa hääpuku". Me päätettiin reilu puolitoista vuotta sitten mennä naimisiin ja siitä asti olen häitäni suunnitellut, millon enemmän ja millon vähemmän. Kun kesällä vietämme häitämme, haluan kaiken olevan täydellistä. Olen periaatteella, että isot kunnon häät, sillä kerranhan ne elämässä vietetään.

    • morsian

      Minun unelmahääni varmaan poikkeavat monen muun unelmahäistä. Toivon saavani viettää hääpäivän seremonioineen ja juhlineen mieheni kanssa kahdestaan. Mahdollisimman intiimiä siis.

      • Kesämorsian

        Meilläkin on häät heinäkuussa!! :) Älkää kauhistelko, vaikka oon "vasta" 17v.. Mutta oon IHAN varma, että mies on minulle Oikea ja paras. Häiden järjestelyt on jo käynnissä ja kutsukortit suunnitteln/kokeilun alla. Ihmisiä tulee n.130 ja puku mulle ja smokki miehelleni on jo varattu.. :) IHANA TUNNE! Onnea teille kaikille "kohtalotovereille"!


      • : )

        ...minunkin makuuni ihanalta suunnitelmalta.
        Voisin ajatella korkeintaan ihan lähimmäiset ihmiset todistajiksi mukaan, muuten vain ME KAKSI!!


      • <<<<
        : ) kirjoitti:

        ...minunkin makuuni ihanalta suunnitelmalta.
        Voisin ajatella korkeintaan ihan lähimmäiset ihmiset todistajiksi mukaan, muuten vain ME KAKSI!!

        JOTKA OLISIVAT VANTAAN PYHÄN LAURIN KIRKOSSA < JOSSA SITTEN OLISIMME ME 2 < MORSIO.MINÄ JA PIKKUVELJENI KAVEREITANSA < JA ALKUUN SITTEN < YRITTÄISIMME VARATA ENSIN TUOMIOKIRKKOA.SITTEN HERTTONIEMEÄ JA PUOTILAA JA ROIHUVUORTA.KULOSAARTA.KANNELMÄKEÄ.JNE KUNNES LÖYTYISI PYHÄN LAURIN KIRKKO VANTAALTA TIKKURILASTA < JA HÄÄAUTONA KUSKIN KERA < MB E 270 CDI TAI MB 450 SEL JA SITTEN MUSTA AUTOMAATTIMERSU JOSSA SOISI SITTEN KASETILTA MARKKU AROA.TAISKAA.FREDERIKKIÄ.DANNYA.RUBETTESIA.JNE JA SITTEN VIELÄ MARKKU AROA JA TAISKAA.HURRIGANESIA YMS JA SITTEN VIELÄ OLISIMME PARINA < AVOPARINA VANHOJEN TUTTUJEMME ALLUN JA JONNAN HÄISSÄ JA MONIEN MUIDEN JA KIHLAJAISMATKALLA TRAVENMUNDESSA < OLISIVAT PIKKUVELJENI KAVERINSA.TOINEN VELJENI JNE JA FORSSALAINEN KAVERINI JORMA JA RAUMALAINEN KAVERINI RAMPE JA SITTEN OLISIMME < SALALOMALLA MALLORCALLA < MINÄ JA RVA J


      • <<<<<

        MULLA OLISI MUSTA SMOKKI.VALKOINEN PAITA JA MUSTA RUSETTI.MORSIOLLA TAAS VALKEAN HELMEILEVÄ PRINSESSAHÄÄPUKU JA SITTEN HÄÄKUVASSA MULLA OLISI VIELÄ TUKKA LEIKATTUNA JA HÄISSÄMME ESIINTYISI JOPA KALEVI LEHTINEN.
        SITTEN JOPA EVANKELISTAKAVERINI JORMA ERKINKORPI JA SITTEN HÄISSÄMME ESIINTYISI MONI ARTISTI JA CDEENÄ SOISI SEPPO KOHVAKAN PÄIVÄ VAIN JA REXIN IKIIHANA PARASTA MAAILMASSA


    • Eveliina

      Meillä on häät kesäkuussa.. todella ihanaa! Kaveri ompelee puvun ja muutkin järjestelyt ovat käynnissä. Vieraita tulee n.80... Juhlaan kuluu hevosajelu kirkosta, koivuja, luonnonkukkia, perinneleikkejä.. Ihanaa!! :)

    • HIENOT

      MUN UNELMAHÄÄNI OIS HIENOT JA SIISTIT...

    • mmjklms

      Olisivat aika Upeat ja eikä mitään Polttareita

      • &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

        SELLAISET HÄÄT PYHÄN LAURIN KIRKOSSA < JOSSA OLISI VÄHÄN VÄKEÄ JA UKOLLA YLLÄ SITTEN JOKU UNIVORMU TAI VASTAAVA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1262
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      911
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      342
      729
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      116
      680
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      52
      670
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe