Ei tuuletinta!

Minulla oli Gainwardin gf4 mx440, joka hajosa ja lähetin sen takuuseen. No tilalle tuli Gainwardin Gf4 mx440 8x-agp. Kun avasin paketin ihmetyksekseni kortissa ei ole tuuletinta, iso siili vain...vaikka entissäkin oli tuuletin, joka ei ollut yhtä tehokas (core/memory). Nyt pelottaa että kortti käy "ylikierroksilla". Siili on kyllä huomattavasti isompi kuin entisessä.
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se siili riittää varsin hyvin sen jäähdytykseen.

Äänestä
  • No hyvä juttu jos riittää...rupee vaan pikkuhiljaa pelottaa ku on 1 hercules kyro2 käryny, toinen samanlainen, meni tuulettimen laakerit ja sit toi entinen gf4 mx kärys...Uskaltaakohan tuota "uutta" mx kellotella?

    Äänestä

  • JundE kirjoitti:

    No hyvä juttu jos riittää...rupee vaan pikkuhiljaa pelottaa ku on 1 hercules kyro2 käryny, toinen samanlainen, meni tuulettimen laakerit ja sit toi entinen gf4 mx kärys...Uskaltaakohan tuota "uutta" mx kellotella?

    Ei missään tapauksessa kannata "kellottaa", koska juuri se toimenpide nostaa koneesi lämpötiloja ja aiheuttaa epävakaata toimintaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JundE kirjoitti:

Minulla oli Gainwardin gf4 mx440, joka hajosa ja lähetin sen takuuseen. No tilalle tuli Gainwardin Gf4 mx440 8x-agp. Kun avasin paketin ihmetyksekseni kortissa ei ole tuuletinta, iso siili vain...vaikka entissäkin oli tuuletin, joka ei ollut yhtä tehokas (core/memory). Nyt pelottaa että kortti käy "ylikierroksilla". Siili on kyllä huomattavasti isompi kuin entisessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu