Jooa Kim

Meidän poika saa nimeksi Jooa Kim.Miltäs kuulostaa?
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sorry mut minusta kuullostaa kuin joku ois kirjoittanu väärin nimen Joakim

Äänestä

Minusta kuulostaa vähän keskeneräiseltä...
kuin Joakim olisi puolitettu..pistetty poikki.

Tuo Kim on liian lyhyt toiseksi nimeksi,
perään laittaisin vielä jonkun pitemmän nimen.

Tai sitten joku nimi etunimeksi, ja Joakim
toiseksi nimeksi.

Äänestä

Kuin olisi Joakim nimellä leikitelty.

Jooa on mun mielestä niin pehmeä (A-pääte, ei kovia konsonantteja..), että se on jo feminiininen. Vaan jos tyylistä tykkää, niin ihan ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tainuska... kirjoitti:

Meidän poika saa nimeksi Jooa Kim.Miltäs kuulostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu