mistä syystä...

minkä vuoksi kissa polkee etutassuillaan esim pehmeää vilttiä? onko tuo jotain emokaipuuta? vaikka kyseessä onkin aikuinen kissa... se polkee sitä ja kopristelee kynsillään ja kehrää
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

samaa munkin kisu.. ei ennen vaan nykyään.. se on nyt puolivuotias..?

Äänestä

Tassuilla polkeminen on juuri emon "kaipuuta"... se on jäänyt pentuajasta koska pennuthan kehräävät ja kurisevat emolle ja sitten tassuilla polkemalla saivat maitoa.... Joten se on tämä tyytyväisyyden ja rakkauden näyttö... Eli olet kisullesi mami..=o)

Äänestä

kissanpennut "painavat" emon vatsaa tassuillaan ja kynsillään kun ne juovat maitoa nisästä sillä se pistää maidon "virtaamaan" nopeammin. Jos viltillä on vaikka sun tuoksus/hajus niin se pitää sinua emonaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kisumirri kirjoitti:

minkä vuoksi kissa polkee etutassuillaan esim pehmeää vilttiä? onko tuo jotain emokaipuuta? vaikka kyseessä onkin aikuinen kissa... se polkee sitä ja kopristelee kynsillään ja kehrää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu