Re: 80cc malossi

meneekö sylinteri väljäksi jos se vähän vuotaa sieltä sylinterin ja koneen välistä??? mul on malossi
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sylinteri menee väljäksi kulumalla. vuotaminen ei vaikuta väljyyteen.

jos sulla on vuoto sylinterin alapäässä, et tietenkään saa kaikkia tehoja irti ja vuodosta riippuen sulla voi tulla ongelmia käynnistyksen kanssa. jos vaan on mahdollista, kehottaisin korjaamaan tilanteen...

Äänestä
  • niin lähtee se tosi hyvin käyntiin mut sitku sitä joutuu työntään ni se vähä posahtelee sieltä välistä mut laitoin silikoonia siihe ni ei vuoda enään paljoa

    Äänestä

  • vastkaa kirjoitti:

    niin lähtee se tosi hyvin käyntiin mut sitku sitä joutuu työntään ni se vähä posahtelee sieltä välistä mut laitoin silikoonia siihe ni ei vuoda enään paljoa

    kannattaa varmaan tunkee sitä sikajätkää jokapaikkaan...se kun ei poika pieni kestä kuumuutta oikein ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastkaa kirjoitti:

meneekö sylinteri väljäksi jos se vähän vuotaa sieltä sylinterin ja koneen välistä??? mul on malossi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu